دکتر عباس تاجدینی آسمانی شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_دکتر عباس تاجدینی یکی از مردمی ترین پزشکان مشهد ، ۳۱ اردیبهشت در ۹۲ سالگی آسمانی شد.

دکتر عباس تاجدینی ۴ آبان ۱۳۰۸ در روستای بین آباد بیرجند متولد شد.

خشکسالی ، پدر و مادر وی را مجبور به مهاجرت کرد اما آنان در راه مشهد و در منطقه شادمهر تربت حیدریه درگذشتند و انسانی مهربان به نام شازده قهرمان سرپرستی وی را بر عهده گرفت.

دکتر تاج دینی به علت هوش سرشار مدارج تحصیلی را یکی پس از دیگری طی می کند. وی در ابتدا به عنوان دبیر بهداشت جذب آموزش و پرورش خراسان می شود و در دبیرستانهای هدایت ، شاه رضا ، تربیت معلم ، دانشکده کشاورزی و دانشسرای دختران تدریس می نماید و همزمان مشغول به تحصیل دوره پزشکی در دانشگاه مشهد می شود.

سپس در دوره تخصصی طب اطفال تحصیل نموده و پس از فراغت از تحصیل مشغول مداوای بیماران می شود.

دکتر تاجدینی ۵ سال به همراه آقایان دکتر یغمایی و دکتر سامی راد (رئیس دانشگاه ) در بخش اطفال بیمارستان امام رضا ( ع ) مشهد مشغول مداوای بیماران بوده است .

از نقاط افتخار وی تاسیس مرکز بهداشتی و درمانی فرهنگیان خراسان در کوچه مقابل اداره کل آموزش و پرورش خراسان است .

دکتر تاجدینی به مدت ۵ سال در حین طبابت مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان بود و در تمام حوادث ناگوار زلزله طبس گلشن ، قاین و بیرجند جزو اولین کسانی بوده اند که در محل وقوع حوادث حاضر شده و به هموطنان خود خدمات رسانی نمود .

دکتر تاجدینی با همسری مومنه ازدواج نمود که ثمره ازدواج وی ۵ فرزند ( سه پسر و دو دختر ) است .

پسر ارشد وی در آلمان زندگی می نمایند و مشغول تجارت می باشد و سالی یک بار جهت سالگرد مادر و دیدار با فامیل به مشهد می آید .

فرزند دوم پسر وی ، دکتر شهاب تاجدینی متخصص جراحی مغز و اعصاب است و در بیمارستان رضوی مشغول به کار می باشند .

فرزند پسر کوچک وی هم فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع غذایی می باشد و در حال حاضر مشغول تجارت بین ایران و کانادا و ایران و چین است.

یکی از فرزندان دختر وی مربی بهداشت است و همسر او هم از اساتید بنام قندشناس ایران می باشد . دختر خانم دیگر وی خانه دار بوده و همسر یکی از متخصصین ارولوژی بنام مشهد می باشند .

عباس تاجدینی از فعالان کانون نشرحقایق اسلامی و شاگردان استاد محمدتقی شریعتی و موسس مرکز درمانی فرهنگیان خراسان در کوچه سجادی خیابان امام خمینی(ره) بود.