دیدار لاوروف و پمیئو در مورد وضعیت ونزوئلا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – سرگی لاوروف به سوالات روزنامه نگاران پاسخ داد

سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ضمن اشاره به اینکه احدی از مداخله نظامی در ونزوئلا حمایت نمی کند اعلام کرد : امیدوارم این طرز برخورد همگان به یک سیاست تبدیل شده و مسئله از راه نظامی حل نمی شود. زیرا این نتایج فلاکت باری به همراه خواهد داشت.

لاوروف در پی دیدار و مذاکره با مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحد آمریکا در شهر ” Rovaniemi ” فنلاند به سوالات روزنامه نگاران پاسخ داده و گفت : در ملاقات با همتای آمریکایی خود موضوعات مربوط به تامین ثبات استراتژیکی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادیم.

وزیر امور خارجه روسیه ضمن اشاره به اینکه مداخله نظامی در اوضاع ونزوئلا مورد حمایت دیگر کشورها نیست تاکید کرد : من در تماس های خود با همتایان آمریکایی ، اروپایی و آمریکای لاتین نشانه ایی از حمایت آنها در پیدایش راه حل نظامی به مسئله ونزوئلا مشاهده نکردم. امیدوارم این طرز برخورد به یک سیاست عملی و قابل اجرا تبدیل شده و راه حل نظامی مورد بحث نباشد. وگرنه این یک فلاکت بزرگ خواهد بود.

سرگی لاوروف در پاسخ به این سوال که در دیدار با پمپئو آیا احتمال مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است یا خیر؟ گفت : در این دیدار شایعات رایج بین مردم را مد نظر قرار دادیم. در این ملاقات به سیاست واقعی متمرکز  شدیم و موفق گردیدیم.