دیدار و گفتگوی داوودزى با نماینده ویژه آمریکا در روند صلح افغانستان

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممحمد عمر داوودزی نماینده ویژه رئیس جمهور افغانستان در امور منطقه‌ای با زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه آمریکا در روند صلح افغانستان در کابل دیدار و گفت‌وگو کرد

محمد عمر داوودزی، رئیس دارالانشای شورای عالی صلح و نماینده ویژه رئیس جمهور افغانستان در امور منطقه‌ای با زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در روند صلح افغانستان در کابل دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین در خصوص مسائلی از جمله؛ پیشرفت ها در روند صلح، ایجاد اجماع و هماهنگى های منطقه ای و بین المللى براى ایجاد صلح٬ توسعه و ادامه کار شورای رهبری مصالحه و همچنین برگزارى موفقیت آمیز نشست لویه جرگه مشورتى صلح به بحث و تبادل نظر پرداختند.

طرفین همچنین بر اهمیت دیدگاه های دولت و ملت افغانستان در روند مذاکرات صلح تاکید کرده و از برگزاری دور جدید مذاکرات در دوحه قطر خبر دادند.

محمد عمر داوودزی در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌ های زلمی خلیل‌زاد و دولت آمریکا برای برقراری صلح در افغانستان گفت: دست‌یابی به صلح و ثبات از آرزوی‌ های دیرینه مردم افغانستان است. شرکت کنندگان در نشست لویه جرگه مشورتی نیز از صلح حمایت و بر پایان جنگ تاکید کردند.

زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در روند صلح افغانستان نیز در این دیدار به ارائه اطلاعاتی در خصوص نتایج سفرهای اخیر خود و ملاقات با نمایندگان کشور های مختلف برای ایجاد اجماع جهانی و منطقه‌ ای برای برقراری صلح در افغانستان پرداخت.

گفتنی است در این دیدار جان باس سفیر ایالات متحده آمریکا در افغانستان نیز حضور داشت.