دیدار چاووش اوغلو با بارزانی در داووس

پایگاه خبری / تحلیلی نگاموزیر امور خارجه ترکیه در حاشیه پنجاهمین اجلاس مجمع جهانی اقتصادی در شهر داووس سوئیس با نچیروان بارزانی رئیس حکومت منطقه ایی کرد شمال عراق دیدار کرد

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در حاشیه پنجاهمین اجلاس مجمع جهانی اقتصادی در شهر داووس سوئیس با نچیروان بارزانی رئیس حکومت منطقه ایی کرد شمال عراق دیدار کرد.

چاووش اوغلو در این ملاقات که بطور بسته بر روی مطبوعات انجام گرفت، اعلام کرد : ترکیه در پی تیرگی حاصله در روابط ایران و آمریکا با عراق اعلام همبستگی نموده و برای رفع بحران حاصله فعالانه تلاش می کند.

وزیر امور خارجه ترکیه ضمن تاکید به اهمیت حراست از یکپارچگی و تمامیت ارضی عراق اعلام کرد : تمامی عناصر در عراق بایستی برای حفظ وحدت و یکپارچگی این کشور تلاش کنند.

چاووش اوغلو به خطر تجزیه قومی و مذهبی در عراق جلب دقت نموده و گفت : ما به توسعه روابط با حکومت منطقه ایی کرد عراق ادامه خواهیم داد.

مولود چاووش اوغلو با اشاره به اینکه ترکیه برای دستیابی فوری عراق به ثبات و رفع مسائل موجود در آن هر چه در توان دارد ، انجام خواهد داد گفت : به همین منظور نکته نظرات خود را به اطلاع طرفین ذی ربط رساندیم.