دیوان عالی آمریکا لغو نتایج انتخاباتی پنسیلوانیا را نپذیرفت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ دیوان عالی آمریکا درخواست جمهوری‌خواهان را برای لغو نتایج تایید شده ایالت پنسیلوانیا که بایدن را پیروز اعلام کرده است، رد کرد.

شامگاه سه‌شنبه قضات دیوان عالی گفتند مانع از اجرای رای دادگاه پنسیلوانیا که اعتراض به رای‌گیری پستی را رد کرده بود، نخواهد شد.

در اواخر ماه نوامبر، دادگاه عالی پنسیلوانیا علیه شاکیان به رهبری نماینده مایک کلی نماینده جمهوری‌خواه، گفت که آنها می‌توانستند از بیش از یکسالل پیش، قانون ۲۰۱۹ را که به هر دلیلی رای دادن از طریق پست را مجاز می‌داند، به چالش بکشند.

دادگاه گفت: در زمان ثبت این اقدام در ۲۱ نوامبر ۲۰۲۰ ، میلیون‌ها رای‌دهنده پنسیلوانیا اراده خود را هم در انتخابات مقدماتی ژوئن ۲۰۲۰ و هم در انتخابات عمومی نوامبر ۲۰۲۰ ابراز داشتند. خواهان‌ها با کوشش لازم در ارائه مدارک فوری موفق نشدند. پیش داوری اساسی ناشی از عدم درخواست سریع درخواست‌کنندگان برای طرح قانونی رای‌گیری از طریق پست، به همان اندازه روشن است زیرا چنین بی عملی به محرومیت از حق میلیون‌ها رای دهنده پنسیلوانیایی منجر خواهد شد.

شاکیان از دادگاه ایالتی خواسته بودند که برگه‌های رای‌گیری را باطل کند یا قانونگذار ایالتی را به انتخاب الکترال‌ها پنسیلوانیا رهنمون شود.

جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ در ایالت پنسیلوانیا به پیروزی رسیده است اما دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی و جمهوری‌خواهان حامی وی همچنان با طرح دعاوی حقوقی به دنبال، مانع تراشی برای انتقال قدرت هستند.

ترامپ روز سه‌شنبه بار دیگر مدعی پیروزی خود در انتخابات شد و طرف مقابل را به تقلب و کلاهبرداری انتخاباتی متهم کرد.