دیپلماسی پارلمانی ترکیه، ایران و روسیه می‌تواند به حل مسائل کمک کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – نشست ۳ جانبه در خصوص مسائل منطقه‌ای بین ترکیه، ایران و روسیه برگزار شد و نتایج مثبتی نیز به دنبال داشت

علی نجفی خوشرودی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، نشست هفته گذشته روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس کشورهای ایران، روسیه و ترکیه در مسکو را با اهمیت خوانده و تاکید کرد که دیپلماسی مشترک ۳ کشور در بخش پارلمان می‌تواند به حل مسائل منطقه کمک کند.

به گزارش خبرگزاری «خانه ملت»، وی گفت: این ۳ کشور در سطوح مختلف اعم از روسای جمهور و وزرای خارجه همکاری‌های دیپلماتیکی دارند و در بخش پارلمان نیز این دیپلماسی مشترک می‌تواند به حل مسائل منطقه کمک کند.

او با اشاره به برگزاری نشست ۳ جانبه‌ای بین روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجلس ایران، روسیه و ترکیه اظهار داشت: می‌توان ارزیابی مناسبی از آن داشت. این نشست ۳ جانبه در خصوص مسائل منطقه‌ای برگزار شد و نتایج مثبتی نیز به دنبال داشت.

او با بیان اینکه گزارشی از این اجلاس‌ها نیز به دولت‌ها ارائه می‌شود، افزود: به طور کلی ارزیابی من از این دیپلماسی پارلمانی مثبت است. 

نجفی خوشرودی با اشاره به اهمیت همکاری این ۳ کشور، ادامه داد: همکاری‌های پارلمانی ایران، روسیه و ترکیه ظرفیت خاص و مهمی است.

گفتنی است نشست سه جانبه روسای کمیسیونهای سیاست خارجی مجالس ایران، روسیه و ترکیه روز ۱۰ آوریل در محل مجلس دومای روسیه در مسکو با محوریت سوریه برگزار شد.