رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: اپراتور ناگزیر بود که به هواپیما موشک شلیک کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران، گفته است که شلیک موشک برای سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی «خطای ناگزیر» بوده است.

او که روز شنبه، ۲۸ دی، با خبرگزاری مهر گفت‌وگو کرده است می‌گوید اپراتوری که موشک را شلیک کرده «در معرض ریسک» بوده و اگر نمی‌زد، «ممکن بود این هواپیما، مهاجمی باشد که اهداف خاصی را با هزینه‌های بالا هدف قرار دهد».

پیش از این مقام‌های سپاه از این رویداد به عنوان «خطای انسانی» نام می‌بردند که بر اثر «خبط» یک اپراتور رخ داده است.

آقای ذوالنور همچنین ضمن تقدیر از امیرعلی حاجی‌زاده گفت که انتقاد از سپاه، حرکت کردن در مسیر «دشمن» است و «اگر حاجی‌زاده و هوافضای سپاه وجود نداشت، امروز هیچ چیزی از ایران باقی نمانده بود».

آقای حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه، هفته گذشته «مسئولیت کامل» سقوط هواپیمای مسافربری را که جان ۱۷۶ را گرفت بر عهده گرفت.

به گفته مجتبی ذوالنور، سپاه پاسداران با فعالیت‌های اقتصادی و حضور در صنعت نفت کاری کرده است که «مردم بتوانند زندگی راحتی داشته باشند و فعالیت در کشور جاری باشد».

او منتقدان فعالیت‌های سپاه را «عناصر و نوچه‌های ترامپ» دانسته و گفت برخی با عنوان «سرباز ترامپ» شعارهای ساختارشکنانه می‌دهند.

در جریان اعتراض‌های اخیر مردم ایران به پنهان‌کاری و دروغ‌گویی مقام‌های حکومت ایران درباره سرنگون کردن هواپیمای مسافربری، بیشترین شعارها علیه سپاه پاسداران مطرح شد.

1 دیدگاه برای «رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: اپراتور ناگزیر بود که به هواپیما موشک شلیک کند»

 • دی ۳۰, ۱۳۹۸ در t ۴:۱۲ ق٫ظ
  Permalink

  وقتی بی بی سی فارسی با پول انگلستان دموکراسی کهن جهان ، تبلیغ کمونیسم و مارکسیسم ۱۹۱۷ و کاسترو میکند
  وقتی رادیو فردا امریکایی با پول دموکراسی دینامیک پر قدرت امریکایی تبلیغ پوتین ، ملاها ، مادورو روسی میکند
  وقتی فدائیان خلق سیاه کلیست ژاندارم کش جانشین سلطنت طلبان متحد امریکا و شاه مدرن اریامهر شده و خود سلطنت طلبان را هم لابد به دلیل سلطنت طلب نبودن از دایره خودی بیرون می اندازند
  وقتی حزب کمونیست کارگری با شعار دیکتاتوری پرولتاریا و رهبری طبقه کارگر ، در همین رسانه های با برچسب سلطنت طلبی ، صحنه گردان این شوی سیاسی شتر گاوپلنگ روسی است
  ایا قور باغه خامنه ای و سپاه نباید ابوعطای امریکا ستیزی و دشمنی بی دلیل با اسرائیل و دموکراسی و ازادی های اجتماعی و توسعه پایدار بخواند ؟
  این ابی که ۸۰ سال است سر بالا میرود به سمت روسیه بایستی به سمت جنوب برگردد . بایستی زمینهای این سرزمین و منافع این میهن کهن را ابیاری کند .
  ریشه مشکلات این مملکت روسی گری است . هر کس و هر گروهی که سر جای خودش نیست ماموریتی دارد که برای ایران و ایرانی نیست .

  شاهزاده گرامی مردم کاره ای نیستند چون : اب در این مملکت ۸۰ سال است سر بالا میرود به سمت روسیه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.