رئیسی در عید فطر اعلام کاندیداتوری می‌کند؟! / ابراهیم رئیسی چراغ سبز دریافت کرد

شنیده ها

نزدیکان به ابراهیم رئیسی و نیز نمایندگانی از مجلس در روزهای گذشته، از تدارک جدی وی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری خبر می‌دهند.

ولی اسماعیلی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی چند روز پیش در توئیتی معنادار، با اشاره نزدیک بودن همگرایی تاریخی نیروهای انقلاب، به «سید محرومان» سلام کرد.

محمد جواد عسگری، نماینده دیگر مجلس هم گفت: پیش‌بینی من این است که سید ابراهیم رئیسی داوطلب کاندیداتوری انتخابات خواهد شد و نامزدهای جریان انقلابی به نفع ایشان کنار خواهند کشید.

روز گذشته هم یک کاربر توییتر نوشت: در بعضى اخبار خصوصى شنیدم که گویا در نهایت ابراهیم رئیسى حاضر به شرکت در انتخابات ریاست جمهورى سال ١۴٠٠ شدند و در روز عید فطر اعلام رسمى خواهد شد!

همچنین برخی از کانالهای تلگرامی و اکانتهای توییتری خبرهایی از روز جمعه آینده می دهند.

بر اساس این خبرها ابراهیم رئیسی جمعه ۲۴ اردیبهشت برای ثبت نام انتخابات ۱۴۰۰ در وزارت کشور حاضر خواهد شد.

ابراهیم رئیسی چراغ سبز دریافت کرد

ابراهیم رییسی، دوشنبه دو هفته قبل مجوز‌ مهمی دریافت کرد که منابع خبری بسیار نزدیک به وی آن را مجوز‌ ورود‌ به انتخابات می دانند.

در جلسه افطاری، رهبر ی صرفا میزبان بوده و ابراهیم رییسی نیز از مطرح کردن مستقیم حضورش در انتخابات آتی ریاست جمهوری امتناع می کند.

بعد از اتمام جلسه هنگام خروج از دفتر رهبری، ابراهیم رییسی خطاب به علی اصغر حجازی می گوید که برنامه من برای حضور در انتخابات چیست؟ شما نکته و توصیه ای دارید؟ چه کنم؟

علی اصغر حجازی می گوید که مانند سال ۹۶ حضور پیدا کنید در انتخابات و مسأله ای نیست. بعد از این دیدار، رییسی به جمع بندی قطعی برای حضور در انتخابات رسیده است.

گفته می شود سه نفر نامزد ریاست قوه قضاییه شده اند و مدتی است آموزش های خود را شروع کردند.

دو نفر از نامزدهای ریاست قوه قضاییه هم اکنون در این مجموعه مسئولیت های مهمی دارند.