رئیس جمهوری ترکیه : با اتحاد و همبستگی کرونا را شکست خواهیم داد”

پایگاه خبری / تحلیلی نگام اردوغان : هیچ دشمنی بالاتر از اتحاد، همبستگی، قدرت و درایت ملت مان نیست. انشاالله بر خطر کرونا ویروس نیز با اتحاد و همبستگی غلبه خواهیم کرد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در رابطه با تدابیر اتخاذ شده در چارچوب مبارزه با ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) اعلام کرد: “با کاهش سرعت شیوع این بیماری طی دو تا سه هفته اخیر، حدالامکان در کوتاه مدت و با کمترین تلفات احتمالی این روند را پشت سر خواهیم گذاشت. “

اردوغان در جریان سخنرانی اش خطاب به ملت که طی آن به تدابیر اتخاذ شده در چارچوب مبارزه با ویروس جدید کرونا و وضعیت فعلی اشاره کرد اظهار داشت:”ترکیه از ابتدای شیوع این بیماری، تحولات را از نزدیک دنبال کرده و یکی از معدود کشورهایی است که به موقع تدابیر لازمه را اتخاذ کرد.”

رئیس جمهوری ضمن تاکید به اینکه کسی به ظرفیت و کیفیت خدمات بهداشتی درمانی در ترکیه شک نداشته باشد و در برابر هر نوع سناریو در این زمینه آمادگی دارند، گفت:” با یک ایزولاسیون مطلوب، سرعت شیوع این ویروس را شکسته و قطعا در کوتاه ترین مدت و با حداقل تلفات این روند را پشت سر خواهیم گذاشت. در غیراینصورت، همانند آنچه که در کشورهای اطراف مشاهده میکنیم، نتایج سنگین تر و بر اساس آن نیز اتخاذ تدابیری شدیدتر اجتناب ناپذیر خواهد بود.”

رئیس جمهور ترکیه در پست توییتری خود که طی آن ویدئوی سخنرانی خطاب به ملت را منتشر کرده بود نوشت:”هیچ دشمنی بالاتر از اتحاد، همبستگی، قدرت و درایت ملت مان نیست. انشاالله بر خطر کرونا ویروس نیز با اتحاد و همبستگی غلبه خواهیم کرد.”