رئیس دانشکده خبر شیراز: رسانه ها ادبیات را در جریان زندگی مردم قرار دهند

نگام، فرهنگ و هنر_رئیس دانشکده خبر شیراز با تاکید بر اینکه رسانه ها ادبیات را در جریان زندگی مردم قرار دهند، عنوان کرد: شاید خشونت ها تمام شود و یا به حداقل خودش برسد.

به گزارش کانون فرهنگی هنری خنیا ، محمود شاکر پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری نخستین همایش بین‌المللی «ادبیات: زبان همدلی»، با تاکید بر اینکه باید ادبیات را در جریان زندگی مردم قرار داد، تصریح کرد: بدرفتاری هایی که در جامعه شاهد آن هستیم محصول کم رنگ شدن نقش ادبیات در زندگی تک تک افراد جامعه است زیرا علت اصلی تمام تنش ها، خشونت ها، ناهنجاری ها و بد رفتاری هایی که در جامعه شاهد آن هستیم کم رنگ شدن نقش ادبیات در زندگی تک تک افراد جامعه است.

وی با انتقاد از اینکه چرا در کتاب های مدارس ما یا از سعدی کم صحبت می شود یا صحبتی از او قرار ندارد، افزود: خانواده ها یا کاملا با حکایت های سعدی نا آشنا هستند و یا اطلاعات کافی از آموزه های این فیلسوف و شاعر ندارند با وجودی که سعدی پدر اخلاق دنیاست؛ این درحالیست که تنها مسئله ای که به سعدی توجه می شود در حد گردشگری است و گردشگران بیایند و با مقبره وی عکس بیندازد زیرا فکر می کنیم مقبره سعدی را ببینند کار تمام است.

وی برگزاری همایش بین‌المللی «ادبیات: زبان همدلی» را آغازی برای یادآوری این نکته دانست که همدلی نیاز کنونی ماست و بزرگان عرصه ادبیات در شیراز جمع شوند و این شهر فرهنگی به عنوان پایلوت ادبیات کشور گوشزد گردد.

رئیس دانشکده خبر شیراز  با بیان اینکه باید اینگونه همایش ها در شیراز استمرار داشته باشد، از برگزاری دومین همایش بین المللی ادبیات، زبان همدلی با برنامه های منسجم تر در سال آینده خبر داد.

شاکر با اعلام اینکه مقدمات کار را برای دومین همایش پس از همایش اول آغاز می شود افزود: دومین همایش قطعا با در نظر گرفتن کاستی های گام نخست، با کیفیت بهتر و مهمانان خارجی بیشتر در شیراز برگزار می شود.

این در حالیست که به گفته رئیس دانشکده خبر به عنوان میزبان نخستین همایش بین المللی ادبیات: زبان همدلی، تمام مقالات برگزیده در ISC نمایه می شوند.

شاکر با تمجید از همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در برگزاری همایش یادشده به همراهان این رویداد ادبی اشاره کرد و گفت: انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی و در راس آن دکتر میرباقری فرد به عنوان رئیس، نمایندگی یونسکو در ایران، حوزه هنری فارس، دانشگاه جامع علمی کاربردی و موسساتی دیگر حامی ما بودند.

به گزارش

کانون فرهنگی هنری خنیا ، نخستین همایش بین‌المللی «ادبیات: زبان همدلی» با هدف بازیابی مفاهیم همدلانه و آشتی‌جویانه در ادبیات ایران و جهان کار خود را از صبح سه شنبه در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار می شود.