رئیس سازمان امور دینی ترکیه: مسئله قدس فقط مربوط به فلسطینیان نیست، بلکه مربوط به کل جهان اسلام است

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعلی ارباش، رئیس سازمان امور دینی ترکیه تاکید کرد مسئله قدس فقط مربوط به فلسطینیان نیست، بلکه مربوط به کل جهان اسلام است.

به گزارش آناتولی ، علی ارباش، رئیس سازمان امور دینی ترکیه بیانیه پایانی نشست اضطراری با موضوع «مسجدالاقصی و قدس» را قرائت کرد.

در این بیانیه آمده است: اقدام اسرائیل برای تخلیه اجباری فلسطینیان از خانه‌هایشان، تهجیر آنها و غصب سرزمین‌هایی در قدس که مسلمانان طی قرن‌ها در آنجا زندگی می‌کنند، جنایت علیه بشریت بوده و هرگز قابل قبول نیست. دولت تروریستی اسرائیل با این رویکرد خود بزرگ‌ترین مانع پیش‌روی صلح و آرامش در این منطقه را تشکیل می‌دهد.

در بیانیه پایانی «نشست اضطراری قدس» همچنین تاکید شد: مسئله قدس فقط مربوط به فلسطینیان نیست، بلکه مربوط به کل جهان اسلام است. اشغالگران از عدم اتحاد مسلمانان جسارت می‌گیرند. امت اسلام به صورتی متحد همیشه از فلسطین و مسجد الاقصی حمایت خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: برای حفظ و تقویت حساسیت کشورهای اسلامی نسبت به قدس و مسجدالاقصی، مردم این کشورها به بازدید از قدس تشویق خواهند شد. برای افتتاح مراکز تحقیقاتی درباره قدس در کشورهای اسلامی با هدف ایجاد آگاهی بیشتر درباره مسئله قدس در جامعه جهانی و انتقال این آرمان به نسل‌های آینده، همکاری‌های مشترک انجام خواهد شد.