رئیس مرکز بهداشت اهواز: آب شرب فقط گل‌آلود است و بو می‌دهد!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با اشاره به برداشت بیش از ۱۷۰۰ نمونه از آب اهواز در سال ۹۹گفت: وضعیت کیفی آب شرب اهواز روزانه مورد سنجش قرار گرفته و اختلاط آب شرب و فاضلاب صحت ندارد.


مهران احمدی بلوطکی در پاسخ به خبر منتشر شده در برخی از رسانه ها و فضای مجازی در خصوص آلودگی آب شرب منطقه پردیس و اختلاط با فاضلاب، اظهار داشت: در راستای پیگری موضوع تماس تلفنی با مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست برقرار شد، وی ضمن تکذیب خبر، موضوع ذکر شده در برخی خبرگزاری‌ها را درست ندانسته و این مورد را برداشت اشتباه رسانه ها در تجزیه و تحلیل مصاحبه و ثبت خبر عنوان کرد.


رئیس مرکز بهداشت غرب شهرستان اهواز ادامه داد: با توجه به نظارت‌ها و پیگیری مستمر انجام شده بیماری‍‌های منتقله از آب و غذا از جمله هپاتیت آ کنترل و در محدوده زمانی ذکر شده موردی از طغیان این بیماری در مراکز بهداشت ثبت نشده و همچنین تاکنون گزارشی از وجود فاضلاب در شبکه شرب آب شهری شهرستان اهواز محرز نشده است .

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز تصریح کرد: متاسفانه به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی در برخی مواقع شاهد گل آلود بودن و کدورت بالا و بوی نامطبوع آب در برخی مناطق شهری هستیم که پیگیری‌های لازم و فوری در جهت رفع اینگونه مشکلات صورت خواهد گرفت.


احمدی بلوطکی ضمن بیان اینکه تلاش و پیگیری بیشتر شرکت آبفا در جهت رفع مشکلات از جمله شکستگی لوله‌های آبرسانی، گرفتگی های فاضلاب و… از انتظارات مرکز بهداشت می باشد، خاطر نشان کرد: سلامت مردم خط قرمز مراکز بهداشت بوده و در صورت بروز هرگونه مشکل ضمن اطلاع رسانی توسط این مرکز، پیگیری‌های حقوقی لازم انجام خواهد شد .