رازهای نگفته از تک ماکارون

فریبرز_کلانتری

سندی درباره شراکت رضا مطلبی کاشانی و علیرضا پناهیان در ساخت یک ملک ۲۵۲ متری در منطقه دو تهران منتشر شده است.

اگر انتشار این مطلب، با نیت زیر سوال بردن پناهیان است باید گفت اصلا مفید نبود، چرا که به نظر می رسد نصفه نیمه پرداختن به برخی از موضوعات، خود موجب انحراف از مطالب اصلی است. اما در مورد رضا مطلبی_کاشانی یک دنیا شائبه وجود دارد.

رضا مطلبی کاشانی که بیشتر به اسم مالک تک ماکارون شناخته می شود از دوستان احمد_مروی تولیت فعلی آستان قدس است. البته رفاقت آنها از زمان برعهده گرفتن ریاست دفتر رهبری از سوی مروی در قم آغاز شده است.

رفاقتی که ضلع سوم دیگری هم داشت یعنی ریاست وقت اداره اطلاعات قم که بعدها با حمایت و معرفی مروی به قوه قضائیه رفته و ریاست حفاظت این قوه را به عهده می گیرد.

گفته می شود که پرونده های متعدد رضا مطلبی کاشانی هم به علت همین رفاقت قدیمی بارها مسکوت مانده است.

و صد البته مروی هم حرمت این رفاقت را بعد از رفتن به آستان قدس نگاه داشته و مطلبی را به عنوان عضو هیئت امنای حرم مطهر رضوی انتخاب می کند تا افتخار آستان بوسی امام رئوف را داشته باشد!

نکته قابل تامل این است که در حالی که خود مطلبی تا این حد علاقه به ایران و خطه خراسان دارد، اما خانواده وی بیشتر آب و هوای تورنتو را می پسندند و آنجا ساکن هستند و شاید یکی از همین ماشین های میلیاردی که در همین ایام محرم در این شهر برای حضرت حسین رژه می رفتند هم متعلق به فرزندان برومند مطلبی باشد.

البته در خصوص یکی از آقازاده های وی که داماد حجت الاسلام ابوترابی_فرد، امام جمعه موقت تهران است، اطلاعی در دست نیست که با عروس خانم در ایران تشریف دارند یا در تورنتو.

یادم رفت ایشان عنایت ویژه ای هم به امر وقف دارند و صد البته که این امر هیچ ربطی به رفاقت ایشان با حجت الاسلام خاموشی ریاست سازمان اوقاف و کرایه ۲۴ هزار متر زمین درلواسان به مدت ده سال به ثمن بخس ماهی دو میلیون تومان ندارد!

شاید بتوان گفت رضا مطلبی کاشانی با تشکیل دو شبکه موازی یکی اقتصادی و دیگری عام المنفعه، چنان پوششی برای خود ساخته است که توپ هم نمی تواند تکانش بدهد. اگرچه میلیون ها یورو ارز_جهانگیری هم به اسم تک ماکارون و دیگر شرکت های خود گرفته باشد.

با نگاه کوتاهی معلوم می شود که او از آیت الله جاودان گرفته تا فرزند علامه عسگری؛ از سید مصطفی میر لوحی، داماد آیت الله مهدوی کنی، تا با احمد مروی تولیت آستان قدس، و سید مرتضی_نبوی صاحب امتیاز روزنامه رسالت و اعضای دیدبان شفافیت، ارتباط برقرار کرده است.

ای کاش دستگاه نظارتی عملکرد یکی از خیریه های رضا مطلبی کاشانی به نام ریحانه را که با مشارکت سردار علیرضا_جزینی، مشاور جانشین فرمانده کل قوا در امور ناجا تاسیس کرده است، مورد بررسی دقیق قرار دهد. شاید خیلی از رازها عیان شود.