راستی‌آزمایی در باره تحصیلات حوزوی و دانشگاهی ابراهیم رییسی / رئیسی نه مجتهد است نه دکتر

شنیده ها

جدا از تحصیلات مبهم حوزوی ابراهیم رئیسی ، که ادعای وی مبنی بر رسیدن به درجه اجتهاد را در حالی که در سال ۵۹ در ابتدای فراگیری رسائل و مکاسب بوده و پس از آن به دلیل اشتغال های سنگین قضایی امکان ادامه تحصیل نداشته ، کاملا زیر سوال می برد ، اینک مدرک دانشگاهی او هم زیر سوال رفته است.

روز گذشته محسن مهرعلیزاده در خلال مناظره ها خطاب به ابراهیم رئیسی گفت : شما مدرک ششم ابتدایی دارید و با این مدرک ادعای اداره مملکت را دارید ، و در حالی که رئیسی هم چنان در حال مناظره بود ، لشکر سایبری پا به کار او ، تصویری از مدرک تحصیلی دانشگاهی او از مدرسه عالی شهید مطهری را در فضای مجازی منتشر کردند.

رحمت الله بیگدلی فعال سیاسی اصلاح طلب در این رابطه نوشته است : شما با کدام‌ مدرک تحصیلی و با کدام کنکور و رتبه کنکور وارد دانشگاه شده‌اید؟لطفا مدرک تحصیلی پایه خود ( دیپلم ) برای ورود به دانشگاه و مدرک شرکت در کنکور و رتبه خود در کنکور را ارائه دهید!

وی در ادامه یادآور شده : شما که سمت‌های بسیار پرمشغله‌ای‌ چون دادستانی کرج و همدان و تهران و معاون اولی قوه قضائیه و دادستانی کل کشور و ریاست سازمان بازرسی کل کشور و نمایندگی مجلس خبرگان و سمت‌های فراوان و مهم دیگر را داشته‌اید، چطور وقت کرده‌اید در کلاس‌های حضوری مدرسه عالی شهید مطهری و … حضور یابید و مدرک دانشگاهی بگیرید؟! آیا کار خود را تعطیل می‌کردید و به کلاس‌ها می‌رفتید؟!

و جالب آن که ابراهیم رئیسی مدعی شده که علی رغم این مشاغل سنگین ، هم سال ها در دروس حوزوی شرکت کرده و توانسته به درجه اجتهاد برسد و هم با حضور ممتد در کلاس های درس دانشگاهی ، مدرک دکترا بگیرد!!!

برخی از فعالان سیاسی در فضای مجازی نوشتند ، ابراهیم رئیسی اگر راست می گوید ، بگوید دیپلمش کجاست!؟ ، لیسانسش کجاست!؟

شنیده ها حکایت از آن دارد که ابراهیم رئیسی پس از ششم ابتدایی وارد حوزه علمیه شده و هیچ مدرک دیگری از جمله سیکل و دیپلم ندارد ، گویا وی طی مساعدتی که در زمان دادستانی تهران به دانشگاه آزاد اسلامی در زمان ریاست جاسبی داشته و حکم به مالکیت دانشگاه آزاد نسبت به برخی از املاک مصادره ای توسط بنیادها و خلع ید توسط دادستان وقت تهران که وی بوده ،داده است ، در قبال آن به عنوان کادو و پاداش مدرک لیسانس دانشگاه آزاد را دریافت نموده است.

لذا هم در تحصیلات حوزوی و هم در تحصیلات دانشگاهی ابراهیم رئیسی شبهه جدی وجود داشته و صحت ادعای اجتهاد و دکترای او به شدت زیر سوال است.