رامنی: ترامپ برنده احتمالی نوامبر

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ میت رامنی؛ یکی از بزرگ‌ترین منتقدان جمهوری‌خواه ترامپ در کاپیتول هیل است. او تنها سناتور جمهوری‌خواه است که اوایل سال‌جاری رای به استیضاح رئیس‌جمهور به خاطر سوء‌استفاده از قدرت داد و بارها نسبت به سیاست و سلوک شخصی ترامپ فریاد به راه انداخته و او را به باد انتقاد گرفته است.

«ایگور بوهیک» در گزارش ۲۴ ژوئیه در‌هافینگتون‌پست نوشت، این نماینده «یوتا» بر این باور است که ترامپ احتمالا در ماه نوامبر برنده انتخابات شود. وی در پاسخ به این سوال که چرا این پیش بینی را مطرح کرده است- به خصوص با توجه به اینکه بیشتر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ترامپ پس از بایدن قرار گرفته است- رامنی سه دلیل را مطرح کرد. او گفت: «اول، مزیت‌های زیادی برای رئیس‌جمهور مستقر وجود دارد.

دوم، فکر می‌کنم ترامپ در ارتباطات خود بیشتر میل به حد وسط پیدا خواهد کرد. سوم، فکر می‌کنم که رای‌دهندگانی که بیشترین مخالفت را با رئیس‌جمهور داشتند، میل ندارند برای رأی‌گیری حضور داشته باشند. این جوانان و اقلیت‌ها هستند. آنها در نظرسنجی‌ها فعالند؛ اما لزوما برای حضور در پای صندوق‌های رأی فعال نیستند.» نظریه رامنی در مورد طبیعت انتخابات و رأی‌گیری جالب است. روش‌های رأی‌گیری فعلی به دلایل مختلف نمونه‌گیری دقیقی از اقلیت و جوانان رای‌دهنده نیست. برای مثال اقلیت‌های نژادی که انگلیسی آنها زبان مادری آنها نیست و بزرگسالان جوان اغلب در نظرسنجی‌های تلفنی حضور چندانی ندارند.

نظرسنجی‌ها تلاش می‌کنند با کاربرد وزن نمونه‌برداری براساس فرضیاتشان در مورد آرایش نهایی انتخاب‌کنندگان، آن مشکلات را اصلاح کنند. افزون بر این، شاید رامنی در مورد اینکه چه کسی در نوامبر پیروز می‌شود، درست نگوید. او در انتخابات ۲۰۱۲ به اوباما باخت و دلیل آن هم مشارکت غیرقابل انتظار جوانان و اقلیت‌ها بود. او سپس دلیل شکست خود را «هدایایی» دانست که دولت اوباما به بلوک‌های مهم رای‌دهنده از جمله آمریکایی آفریقایی‌ها، هیسپانیک‌ها و زنان جوان اعطا می‌کرد.