رامین سیدامامی: گزارشگر «مظنونین همیشگی» بازجوی مادرم است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، در پی پخش چند دقیقه از برنامه مظنونین همیشگی از صدا و سیمای ایران که گفته شده درباره فعالیت بازداشت شدگان محیط زیستی است،‌ رامین سیدامامی،‌ فرزند کاووس سید امامی اعلام کرد: گزارشگر این برنامه همان کسی است که به همراه اطلاعات سپاه سال گذشته همزمان با بازی ایران پرتغال به منزل ما رفت و از مادرم بازجویی کرد.

رامین سیدامامی در گفتگوی اختصاصی با ایران اینترنشنال گفت: این گزارشگر به همراه تیمی از اطلاعات سپاه با چند وانت و جعبه به زیرزمین ما رفته و صحنه سازی کردند و شرایط به گونه‌ای بود که حال مادرم بد و به بیمارستان منتقل شد.

این برنامه شب گذشته پس از سه دقیقه پخش قطع شد و صدا و سیمای ایران دلیل آن را نقص فنی اعلام کرده است. 

بیش از ۶۵۰ روز از بازداشت فعالان محیط زیستی می‌گذرد. کاووس سیدامامی، هومن جوکار،‌ سپیده کاشانی،‌نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان،‌امیر حسین خالقی،‌سام رجبی و عبدالرضا کوهپایه فعالان محیط زیستی در بهمن ماه سال ۹۶ بازداشت شدند.

کاووس سیدامامی حدود دو هفته پس از بازداشتش به دلایلی نامشخص در زندان فوت کرد. بقیه بازداشت شدگان همچنان در بازداشت موقت به سر می‌برند.

در طول این مدت نیلوفر بیانی و سپیده جوکار به دلیل فشارهای ناشی از زندان دست به اعتصاب غذا زده بودند اما خانواده آنها به دلایل مختلف در این باره اطلاع رسانی انجام نداده بودند.

در حالی‌ که اطلاعات سپاه و قوه قضاییه بازداشت شدگان محیط زیستی را متهم به جاسوسی می‌کردند. وزارت اطلاعات و سازمان محیط زیست اعلام کردند اتهام جاسوسی وارد نیست.

دادگاه بازداشت شدگان محیط زیستی به تازگی پایان یافته است و این افراد در انتظار رای دادگاه هستند.