راه‌اندازی سامانه مرز دیجیتالی بین ترکیه و یونان برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به اروپا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام اتحادیه اروپا جهت جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به کشورهای عضو این اتحادیه سامانه مرز دیجیتالی بین ترکیه و یونان را راه‌اندازی کرد.

به گزارش آناتولی ، اتحادیه اروپا جهت جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به کشورهای عضو این اتحادیه سامانه مرز دیجیتالی بین ترکیه و یونان را با صرف هزینه ۳.۷ میلیارد دلار راه‌اندازی کرده است.

این سامانه که مرز ۲۰۰ کیلومتری بین دو کشور را از طریق هوش مصنوعی، قایق‌های مجازی و دوربین‌ها تحت کنترل قرار خواهد داد، هم اکنون در حال آزمایش است.

در این راستا با نصب سامانه‌های صوتی بر خودروهای زرهی پلیس یونان جهت ارسال موج‌های صوتی گوش‌خراش دوربرد به مرز ترکیه و احداث دیوارهای فولادی در این منطقه از عبور مهاجران از طریق رود مریچ جلوگیری خواهد شد.

همچنین برج‌های دیدبانی با دوربین‌های دوربرد حرارتی در اطراف این رود احداث خواهند شد.

هوش مصنوعی داده‌ها به دست آمده را به مرکز کنترل مرزی ارسال خواهد کرد. همچنین سامانه اسکنر کف دست سامانه، شکل بافت رگ‌های خونی اشخاص ذخیره شده و بدین ترتیب افرادی که در نواحی مرزی پنهان شده‌اند، شناسایی خواهند شد.

دیمونستنیس کامارگیوس از مسئولین اداره پلیس منطقه مرزی در این اظهار داشت که جزئیات بیشتر در مورد این سامانه را تا پایان سال اعلام خواهند کرد.