رحیم خیوه‌لی بخشی منطقه ترکمن درگذشت

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرحیم خیوه لی (از بخشی‌های منطقه ترکمن) پنجشنبه سوم مهرماه بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.

رحیم خیوه‌لی (از بخشی‌های منطقه ترکمن) پنجشنبه سوم مهرماه بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.

هوشنگ جاوید (موسیقی پژوه) در صفحه شخصی خود درباره این اتفاق نوشته است: «شوربختانه دراین بحران کرونایی وسکوتی که برجامعه هنر تحمیل شده، یکی دیگر از استادان هنر بخشی‌گری ترکمن‌های ایران ، روان‌شاد خلیفه رحیم خیوه لی نیزدراثر سکته قلبی دارفانی را وداع گفت و از دنیا درگذشت، خدایش بیامرزد، تسلیت به خانواده محترمش و دوستانش و جامعه موسیقی ایران ، بویژه جامعه موسیقی ترکمن گلستان .

رحیم خیوه‌لی هنرمند موسیقی سنتی ترکمنی و از چهره های مطرح خوانندگی و نوازندگی دوتار و شادی بخش محافل عمومی و جشن های محلی در منطقه ترکمن صحرا بود. او در دوران فعالیت هنری خود خدمات شایانی به جامعه موسیقی ترکمنی داشته است و علاقمندان موسیقی سنتی در منطقه اجراهای هنرمندانه وی را فراموش نخواهند کرد. استاد فقید رحیم خیوه لی از معدود هنرمندان موسیقی سنتی ترکمن است که قابلیت و پتانسیل دریافت نشان درجه یک هنری را داشت و شاید هم متولیان امر پیگیر تحقق این موضوع بوده باشند.

گفتنی است مراسم تشییع و تدفین زنده‌یاد رحیم خیوه‌لی عصر روز پنج شنبه سوم مهرماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۶ در روستای خیوه لی در شرق شهرستان آق قلا باحضوربسیاری از هنرمندان ترکمن  برگزارشد.