رزمایش سلامت یا قدرت نمایی سپاه قدس ؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ برپایی رزمایش ۳ روزه سلامت از طرف سپاه قدس گیلان پیش از آنکه یک رزمایش دفاعی در مبارزه با شیوع کرونا در گیلان باشد ، قدرت نمایی سپاه قدس گیلان برای مردم خودمان است، این رزمایش با هدف ایجاد رعب و وحشت در دل مردم برای جلوگیری از اعتراضات مردمی از کودتای سپاه که در حال انجام است برگزار گردیده است.

محمد ارسلانی

رزمایش ۳ روزه «دفاع بیولوژیک شهدای مدافع سلامت» سپاه صبحدیروز با هدف گندزدایی و پاکسازی اماکن و معابر عمومی و تمرین اقدامات مربوط به پدافند بیولوژیک و ارتقای سطح روحیه مردم در میدان شهدای ذهاب رشت آغاز شده و به‌زودی در سراسر گیلان برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان در حاشیه برگزاری رزمایش سراسری «دفاع بیولوژیک شهدای مدافع سلامت» در مرکز گیلان اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله با این ویروس باید تلاش کنیم تا این تهدید تبدیل به فرصت شود.

سردار محمد عبدالله‌پور خاطرنشان کرد: در رزمایش سراسری که با عنوان «دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی شهدای مدافع سلامت» نامگذاری شده تلاش می‌کنیم که تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و آمادگی خود را برای دفاع همه جانبه در برابر جنگ بیوتروریسم افزایش دهیم تا این ویروس ما را دچار مشکل نکند.

وی با اشاره به تلاش سپاه گیلان برای برقراری امنیت و سلامت در جامعه گفت: تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک نیروی زمینی سپاه به همراه نیروهای لشکر عملیاتی ۱۶ سپاه قدس گیلان و همچنین بیش از ۱۵۰ نفر نیروی متخصص و مستعد در راستای رزمایش شهدای عرصه سلامت با ۶۵ دستگاه مخصوص اقدام به گندزدایی اماکن عمومی می‌کنند.

استاندار گیلان نیز در حاشیه این رزمایش با بیان اینکه ضدعفونی کردن اماکن و معابر عمومی با ماشین‌آلات مخصوص از راه‌های مبارزه با ویروس کرونا است اظهار داشت: در حال حاضر گندزدایی معابر و اماکن عمومی گیلان با همکاری شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و سپاه استان در حال انجام است و این اقدامات ادامه دارد.

ارسلان زارع افزود: یکی از اهداف برگزاری رزمایش شهدای سلامت در واقع انجام عملیاتی گسترده‌تر و منسجم‌تر برای پاکسازی و گندزدایی اماکن و معابر عمومی در استان است که این رزمایش امروز با همت سپاه قدس گیلان، تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک نیروی زمینی سپاه و لشکر عملیاتی ۱۶ سپاه گیلان در مرکز استان آغاز و به‌زودی در سراسر استان برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر جدی گرفتن توصیه‌های بهداشتی توسط مردم خاطرنشان کرد: مردم استان باید همچنان توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و جز در مواقع ضروری از خانه خارج نشوند زیرا تهدید این ویروس هنوز در استان گیلان وجود دارد.

ارسلان‌ سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه استان گیلان با همکاری کادر درمان و بهداشت، سپاه استان و بسیج توانست در طرح غربالگری و بسیج ملی مقابله با کرونا در کشور پیشتاز باشد اظهار داشت: خوشبختانه با مشارکت سپاه، بسیج و کادر بهداشت شاهد مشارکت ۸۶ درصدی مردم گیلان در طرح غربالگری بودیم.