رسوایی بزرگ در وزارت اقتصاد/ غوغای تضاد منافع با انتصاب یک سهامدار بیمه خصوصی بعنوان مدیرعامل بیمه ایران

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ وزیر اقتصاد چهارشنبه بار دیگر حکم به برکناری مدیرعامل بیمه ایران که یکسال بود منصوب کرده بود داد! رضایی برکنار شد و شنیده شده قرار است مجید بختیاری به جایش بنشیند.

اما مجید بختیاری کیست؟

به گزارش گفتمان اقتصادی ، بختیاری و همسرش پونه درودی سهامداران شرکت تازه تاسیس بیمه اتکایی تهران هستند! مشخص نیست وزارت اقتصاد با چه منطقی سهامدار یک شرکت بیمه خصوصی را بعنوان مدیرعامل بزرگترین شرکت بیمه کشور که ۱۰۰ درصد هم دولتی است منصوب کرده است.

آیا این تعارض منافع آشکار بر وزیر اقتصاد یا رییس کل بیمه مرکزی پنهان بوده؟ اگر آنها تعارض منافع را جدی نمیگیرند آیا این رسوایی بزرگ را به وزیر صمت و رییس سازمان برنامه که باید پای مجمع بیمه ایران را امضا کنند اطلاع داده اند؟

مجید بختیاری پیش از این مدیرعامل سابق بیمه دی و بیمه رازی بوده که بدلیل معاملات سهام خود در یک کارگزاری خصوصی که وابسته به یکی دیگر از مدیران پرحاشیه صنعت بیمه است دچار ابهام و مساله جدی بوده است.

ریشه اصلی فساد در نهادهای مختلف دولتی مانند بیمه ایران به عنوان تنها بیمه دولتی کشور تضاد منافع است، آیا مجمع سهامداران شرکت سهامی بیمه ایران از این رسوایی مطلع هستند؟؟

آیا در کشور ما و در صنعت بزرگ بیمه قحط الرجال است که می بایست گوشت قربانی به نام بیمه ایران با ۱۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته به فردی سپرده شود که خود ذینفع صد در صد در شرکت تماما خصوصی رقیب بیمه ایران می باشد و همچنین دارای شرکای نزدیک اقتصادی است که در خوش بینانه ترین حالت از کارنامه شفافی برخوردار نیستند.

اگر وزیر اقتصاد بخواهد به این رویه نادرست خود در بیمه ایران ادامه دهد، وزیر صمت و رییس سازمان برنامه بعنوان مجمع شرکت نباید اجازه دهند این رویه غلط ادامه پیدا کند. در دوره مدیریت دژپسند زیان انباشته این شرکت بشدت افزایش یافته است.

در صورت ادامه این رویه‌های غلط، اسناد دیگری از مجید بختیاری منتشر خواهد شد که گویای موارد بسیاری است.