رسوایی تزریق واکسن به غیر پاکبانان؛ تاوان ابقای مدیران قالیبافی و عادت آنها به ویژه‌خواری / دلیل تعلل حناچی در عزل شهردار منطقه متخلف چیست؟

شنیده ها

از دو شب گذشته مسئله تزریق واکسن کرونا به مدیران و کارمندان خاص در شهرداری منطقه شش، به سر خط اخبار رسیده است.

موضوع این بود که بیش از ۷۰ کارمند و کارگر زن و مرد شهرداری منطقه ۶ تهران سهمیه واکسن پاکبان‌ها را به خود تزریق کرده‌اند.

ماجرا از این قرار بوده که ابتدا لیستی ۱۷۹ نفر برای دریافت واکسن از سوی معاونت خدمات شهری منطقه ارائه می‌شود، از این لیست، ۱۴۹ نفر به مرکز بهداشت مراجعه کرده‌اند و واکسن دریافت می‌کنند.

پیگیری‌ها از افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند، نشان می‌دهد که اتفاقات عجیبی در شهرداری منطقه ۶ تهران رخ داده است؛ برای مثال فردی که در گذشته کارمند معاونت فنی و عمران بوده و حالا «کارمند در اختیار» است، به همراه دخترش واکسن دریافت کرده است. فردی دیگر کارمند منطقه ۱۱ بوده و به واسطه حضور بردارش در منطقه ۶، واکسن زده است. در یک مورد دیگر یکی از خانم‌های شهرداری منطقه ۶ که کارمند دفتری بوده، واکسن زده و نام پدرش نیز در لیست دیده می‌شود.

رسوایی تزریق واکسن در دوره مدیریت حناچی نتیجه اعتماد، به کارگیری و فضادهی به مدیران محبوب قالیباف است، چراکه میزان علاقه تورج فرهادی شهردار فعلی منطقه شش و از مدیران دوره قبلی شهرداری تهران برکسی پوشیده نیست.

و این اتفاقات دور از انتظار نیست چراکه وقتی حناچی مدیران مساله‌دار قالیباف را در مناصب حساس می‌گذارد، نتیجه این می‌شود که بعضا آنها که به رانت و ویژه‌خواری عادت کردند، همان رویه را در دوره فعلی هم ادامه دهند؛ چون برایشان مهم نیست که حناچی و شهرداری تهران بی‌آبرو شود.

دلیل تعلل حناچی در عزل شهردار منطقه متخلف چیست؟

افتضاح واکسن دزدی از پاکبانان توسط برخی مدیران به پایتخت رسید و دوباره موجی از تاسف را به دنبال داشت.

مردم تهران که در سال‌های گذشته بارها و بارها اخبار فساد مالی مدیران شهری را شنیده بودند و به آن عادت کرده بودند، دو سه سالی بود که به ندرت نام شهرداری را مترادف تخلف می شنوند.

اما حالا بار دیگر افشای یک تخلف تکان دهنده، خاطره آن سالها را در ذهن مردم زنده کرده است تا تیر خلاصی باشد بر اعتماد مردم که با تلاشهای مربوط به شفافیت، ذره ذره در حال برگشتن بود.

این رسوایی در شهرداری منطقه ۶ رخ داده که شهردارش هرچند از مدیران دوران تصدی قالیباف است، اما در این سمت جدید حکم خود را از پیروز حناچی دریافت کرده است.

حال باید از شهردار تهران پرسید چرا، به چه دلیل و با فشار چه نهادی حاضر به چنین انتصابی شده که چهره شهرداری اصلاح طلبان را لکه دار می کند.

و فارغ از پاسخ این سئوال، باید پرسید: دلیل تعلل در برکناری این شهردار منطقه چیست؟ چرا شهردار تهران بدون درنگ نامه عزل تورج فرهادی و مدیران خاطی زیردست او را امضا نمی‌کند؟

در حال حاضر ۲ خواسته مشخص رسانه‌ها و مردم از شهردار تهران این است؛ او صراحتا پاسخ دهد که دلیل انتصاب مدیران دوره قالیباف در شهرداری چیست و همچنین بدون درنگ فرهادی و منصوبانش را از شهرداری اخراج کند.