رسوایی جدید بذرپاش!

انتخاب مهرداد بذرپاش به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور همچنان با حاشیه های روبرو است. در حالی که انتخاب بذرپاش به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور به دلیل فقدان تجربه ی کاری لازم غیرقانونی است، انتشار تصویری از سند ارائه شده وی به مجلس، اتهام جعل سند و سابقه سازی دروغ را نیز به پرونده وی افزوده است.

مطابق ماده ۵۱ قانون آئین نامه داخلی مجلس ریاست دیوان محاسبات کشور به عنوان یکی از مهمترین نهادهای نظارت مالی کشو باید حداقل ۲۰ سال سابقه کار مرتبط داشته باشد ، به دلیل کار ویژه ی مهم ضد فساد و اهمیت نظارتی آن بر بخش مالی کشور، باید رئیس دیوان حائز حسن سابقه و عدم فساد باشد.

به گفته آقای احمد توکلی، مهرداد بذرپاش فاقد چنین سابقه کاری است و پذیرش داوطلبی آقای بذرپاش را از اساس غیرقانونی دانست و به قالیباف نوشت: وقتی برادرانه به آقای بذرپاش تذکر داده شد که جنابعالی بیست سال سابقه کار ندارید و سابقه تراشی نیز در شان شما نیست و مصلحت آن است که داوطلب نشوید تا اعتراضات برانگیخته نشود، گفت که من در سال ۱۳۷۸ در تاسیس فلان پژوهشگاه نقش مهمی داشتم. و بعدا در بسیج دانشجویی سمت فرماندهی داشتم. در حالی که سابقه کار در عرف و متون حقوقی معنای روشنی دارد که رکن آن بیمه شدن در مشمولین قانون کار است و غیر آن، و داشتن حکم استخدامی در مشمولان قوانین استخدامی دولتی است.

الهام اکبری تصویری از گواهی اشتغال به کار مهرداد بذرپاش را در یک موسسه دانشجویی در دانشگاه شریف را ارایه کرده است تا به این انتقادات پاسخ بدهد. حالا مشخص شده است که این همان گواهی اشتغال به کاری است که مهرداد بذرپاش در مجلس به آن اشاره کرده است. این گواهی نشان میدهد که آقای بذرپاش در سال دوم دانشجویی لیسانس خود معاون پژوهشی مرکز پژوهشی شهید رضایی است که هنوز شهید نشده بوده و أساسا این مرکز در آن زمان وجود خارجی نداشته است. 

خانم اکبری که خود نیز از جمله افراد عضو لیست جنجالی بورسیه های دوران احمدی نژاد است و در سال ۱۳۹۲ بدون مدرک دکترا به هیات علمی تربیت مدرس درآورده شد، همسر نادری نماینده تهران و از اعضای تیم بذرپاش است. وی اکنون با این سوال روبرو شده است که چگونه فردی که نه تنها سابقه کاری لازم و شرط قانونی را ندارد بلکه به جعل سند نیز پرداخته میتواند متولی رسیدگی به کلیه‌ی حساب‌های وزارت‌خانه‌ها، مؤسسات، شرکت‌های دولتی شود.

تعدادی از منتقدان آقای بذرپاش نشان میدهند که گواهی اشتغال به کار بذرپاش جعلی است و این گواهی نشان میدهد که آقای بذرپاش در سال دوم دانشجویی لیسانس خود معاون پژوهشی مرکز پژوهشی شهید رضایی است که هنوز شهید نشده بوده و أساسا این مرکز در آن زمان وجود خارجی نداشته است. 

یکی از کاربران توییتر با مقایسه ی مدارک ارائه شده و سوابق این موسسه مینویسد: طبق مستندات ارایه شده ، گواهی اشتغالی که بذرپاش به مجلس ارائه کرده فاقد اعتبار قانونیست و لازم است کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به این تخلف محرز ورود کند. پژوهشگاه ش.رضایی سال۸۸ ثبت شده است چطور این گواهی اشتغال قبل از تاسیس پژوهشگاه یعنی در سال۸۳ صادرشده؟!بنابراین فاقد اعتبار قانونی است. مضافا اینکه ایرادات جدی دیگری هم مطرح است اولا موسسه پژوهشی مگر معاون آموزش دارد؟! ثانیاً معاون آموزش مگر می تواند دانشجوی سال دوم لیسانس باشد؟ آقای بذرپاش سال ۷۹دانشجوی سال دوم لیسانس بوده است. این را بگذاریم کنار، کدام موسسه؟!موسسه ای که نه ثبت در ثبت شرکتها شده و نه تاییدیه وزارت علوم را دارد؟!

یکی دیگر از معترضان به این انتصاب مجلس میگوید: خانم اکبری به عنوان سخنگوی مهرداد بذرپاش به ما میگوید چطور نامه ی در سال ۸۳ با آدرس سال ۹۵ صادر شده است؟ اینکه چرا مهر نداره، چرا کدملی نداره چرا دلیل صدور نامه ذکر نشده رو خودمون قبول میکنیم!

نام موسسه ادعای آقای بذرپاش مربوط به مرحوم دکتر رضایی استاد درس های ریاضیات در دانشگاه شریف است در سال ۷۹ مورد ادعای آقای بذرپاش به تدریس ریاضیات میپرداخته و در قید حیات بوده است و آقای بذرپاش مدعی هستند که در سال دوم دانشجویی خود در موسسه پژوهشی شهید رضایی مسئولیت داشتند که آقای دکتر رضایی زنده بوده اند.  

انتخاب آقای بذرپاش به عنوان رئیس یکی از مهمترین سازمانهای نظارتی کشور که پیشتر غیرقانونی محسوب میشد با اتهام جعل سند نیز همراه شده است. سازمانی که موکلف است بر نحوه‌ی خرج کردن منابع کشور و بر فعالیت دستگاه‌های مصرف‌کننده‌ی بودجه‌ی کل کشور نظارت کند و نحوه ی اجرای قانون بودجه کل کشور بپردازد.

2 thoughts on “رسوایی جدید بذرپاش!

 • مرداد ۵, ۱۳۹۹ در t ۱۰:۳۸ ق٫ظ
  Permalink

  فردی که نه تنها تجربه و شایستگی چنین مسئولیتی را ندارد ، بلکه مجرم نیست هست ، چرا که با استفاده از اسناد جعلی رسمی سعی در شایسته نشان دادن خود به مسئولین دولتی و حکومتی است . من نمیدانم این چه نظام جمهوری اسلامی است که در آن همه چیز هست به جز جمهوری اسلامی

 • مرداد ۵, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۱۷ ب٫ظ
  Permalink

  گیرم پدر تو بود فاضل …… فرزند شهید ، بسیجی یا اصلا فرشته وقتی جاعلی و پرونده قطور قضایی داری و جعل سابقه کردی باید بازداشت بشی و مثل بقیه مجرمین تاوان بدی و روزنامه وطن امروز هم لغو امتیاز بشه . حتی به خاطر اینکه پدر شهیدت را هم با جاعل بودنت زیر سوال بردی تحت تعقیب قضایی قرار بگیری . دیوان محاسبات جای افراد سالم و صالح است عزیز برادر . نکنید این کار ها رو آبروی جمهوری اسلامی رو بردید آخه چرا ؟ همه عیب خلق گفتن نه مروت است ومردی
  نگهی به خویشتن کن که چقدر گناه داری

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.