رضا علیجانی: به‌کارگیری اصطلاح پادگان تروریستی از سوی خامنه‌ای، خط و نشان کشیدن نظامی علیه اسرائیل است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در سخنانی همزمان با آخرین جمعه ماه رمضان، روز قدس، موضوع فلسطین را همچنان مهم‌ترین و زنده ترین مساله مشترک امت اسلامی برشمرد و مبارزه با اسرائیل را مبارزه با ظلم و ستم و وظیفه همگانی دانست.

علی خامنه‌ای، در سخنان روز جمعه ۱۷ اردیبهشت، با نگاه تاریخی به تاسیس اسرائیل، آن را «پادگان تروریستی علیه فلسطین و ملت های مسلمان» توصیف کرد و در ادامه به تلاش غرب در کشورهای اسلامی برای حاکم کردن سکولاریسم و ناسیونالیسم افراطی پرداخت.

رهبر جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش به تغییر موازنه در دنیای کنونی به نفع دنیای اسلام پرداخت و جهان اسلام را در برابر وضعیت جهان با برخوداری از هم‌افزایی برشمرد.

رضا علیجانی، تحلیلگر مسائل ایران، در پاریس، در گفتگو با بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه، با بیان اینکه علی خامنه‌ای، در سخنان اخیر خود همانند همیشه از لزوم نابود کردن و محو اسرائیل سخن نگفت، تاکید کرد: بکار گیری اصطلاح پادگان تروریستی، از سوی رهبر جمهوری اسلامی ایران علیه کشور اسرائیل، نوعی خط و نشان کشیدن خطرناک علیه یک ملت و کشور است.

رضا علیجانی، در تحلیل اظهارات علی خامنه‌ای، در آخرین جمعه ماه رمضان و تاکید او بر ضعف اسرائیل که منجر به عادی‌سازی روابط این کشور با تعدادی از کشورهای عربی منطقه شده است، گفت: رهبران فلسطینی بارها گفته‌اند سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران به فلسطین ضربه وارد می‌سازد، حتی روابط جریانات مذهبی در منطقه با جمهوری اسلامی ایران بر اساس چشمداشت‌های مادی شکل می‌گیرد و حاکی از وفاداری سیاسی نیست، اما اسرائیل در منطقه با تعدادی از کشورها به صلح رسیده و برخی بر این باور هستند که شاید این صلح و عادی‌سازی روابط در نهایت به نفع فلسطینیان تمام شود و حقوق مردم فلسطین از اسرائیل بازپس گرفته شود.