رفتار مشابه پوتین و خامنه ای

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ پوتین و خامنه ای از جهات بسیاری شبیه یکدیگر هستند. هر دو افسر سابق ک گ ب هستند،هر دو دیکتاتورند، منافع شخصی را بر منافع جمعی ترجیح می دهند و هر دو برای در قدرت ماندن مردم دنیا را فریب می دهند و مردم خود را بدون خم به ابرو آوردن قربانی می کنند .

محمد ارسلانی

ساره رینسفورد در بی بی سی عربی نوشت: رئیس جمهور روسیه برای بهار جاری برنامه های زیادی داشت که تمام آنها مبتنی بر تاکید بر استقرار و قدرتنمایی روسیه بود. اما این برنامه ها تا حد زیادی از شیوع ویروس کرونا و کاهش قیمتهای نفت، متاثر شد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده  است: ماه آوریل برای رأی دادن به اجرای تعدیل هایی در قانون اساسی روسیه اختصاص داده شد بود؛ که طبق آن، پوتین اجازه دارد تا سن ۸۰ سالگی در قدرت باقی بماند. ولادیمیر پوتین اعلام کرده که به لطف اقدامات اتخاذ شده در زمان مناسب، کووید ۱۹ در روسیه تحت کنترل است؛ وی همچنین از نحوه برخورد اتحادیه اروپا با این بیماری و نبود همبستگی میان آنها انتقاد کرد.

در این میان، در حالی که اروپاییها شدیدا درگیر کرونا و تصمیم گیری در مورد چگونگی تعامل با آن هستند، پوتین برای جشن گرفتن ششمین سالگرد الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، به این منطقه سفر کرده است.

پوتین عمدا رفتاری عادی دارد و طبق جدول زمان بندی برنامه هایش عمل می کند، سفر می کند، با دیگران دست می دهد و در اجتماعات حاضر می شود. اما لازم به ذکر است تمام افرادی که به او نزدیک می شوند، مورد آزمایش دقیق کرونا قرار می گیرند.

از این میان، تمام کارمندان کرملین و روزنامه نگارانی که با رئیس جمهور روسیه در تعاملند، همگی چند هفته قبل، آزمایش داده اند. در این رابطه، دیمیتری بیسکوف، سخنگوی کرملین در گفتگو با بی بی سی گفت: «پوتین تست کرونا نداده به این دلیل که هیچ نشانه ای از بیماری ندارد و با احساس خوب و پر از انرژی به کارش ادامه می دهد.»

این در حالی است که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه روز به روز بیشتر می شود و با اینکه پوتین کووید ۱۹ را وارداتی و یک تهدید خارجی می خواند، تمام اقدامات پیش گیرانه در روسیه به مرحله اجرا درامده است؛ از تعطیلی مدارس و بستن مرزها گرفته تا ممنوعیت تجمعات. با این حال، کرملین روز جمعه اعلام کرد که مسکو به کلی تعطیل نمی شود. در این میان، بسیاری از تحلیلگران بر این عقیده اند که علت اجرایی نشدن قرنطینه در روسیه، به همه پرسی بازنگری قانون اساسی در این کشور مربوط می شود؛ اقدامی که می تواند راه انتخاب دوباره پوتین در نزدیکترین زمان ممکن را عملی کند. این عملیات از ابتدا و با سرعتی عجیب، پیگیری شد و «عملیات ویژه» نام گرفت.

در مقابل، الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان در روسیه هشدار داده است که رأی گیری در زمان حاضر، با توجه به اجتماع مردم، یک اقدام جنایت آمیز است. اما مسئولان دولت روسیه تاکید کرده اند که احتمالا این رأی گیری به تاخیر می افتد یا به صورت اینترنتی انجام می شود.

2 دیدگاه برای «رفتار مشابه پوتین و خامنه ای»

 • فروردین ۵, ۱۳۹۹ در t ۱۰:۱۲ ق٫ظ
  Permalink

  پوتین و خامنه‌ای هردو نژادپرست و خونخوار هستند.

 • فروردین ۶, ۱۳۹۹ در t ۱:۲۶ ق٫ظ
  Permalink

  «ملی‌شدن نفت برآیند مشروطه دوم»
  All the lies come from FSB and Putin propaganda machine against Liberal Democracy and America. Khamenhei is just stupid parrot and repeats them. America should know their real enemy behind Mullahs. I give you a list of Pro-Russian Marxists in Western countries who are promoting Russian lies and support Mullahs indirectly
  دشمن فرانسه مکرون: کیهان لندن و تهران
  الهه بقراط چریک فدایی سیاه کلیست ژاندارم کش ، دشمن فرانسه مکرون ، ژاپن ، کانادا ، و امریکا ستیز زیر پرده مبارزه با لیبرال دموکراسی و دموکرات های امریکا ، با نقاب رسوای سلطنت طلبی رضا خانی ( نه شاهنشاه اریامهر بزرگ ارتشتاران ، نه فرزند دموکرات لیبرال مشروطه خواه او شاهزاده رضا پهلوی ) لابد چون او قزاق بود اولش ، بعد یک اخوند به نام سید ضیا انگلیسی او را اورد با کودتا ، البته او چون میهن پرست بود بعدا دچار خطای دیگری شد رفت سراغ المان ، امریکایی ها او را سرنگون کردند و محمد علی فروغی یک اندیشمند و سیاست مدار امریکایی رفت سراغ انها و مسئله را با اوردن پسرش حل کرد . چیزی که امروز در ایران وجود ندارد چون امثال این موشهای ویروسی لنینیستی روسی در ایران فراوان هستند و نمی گذارند چهره ای به جز مزدوران یاوه گوی متوهم خودشان ( مثل زر افشان ، اون یکی که مرد ، قراگوزلو ، نیکفر، تابان ، کشتگر ، بقراط ، توکلی ، ممبینی ، شاکری ، میرزادگی ، نوری علا ، محمدی ، آشوری ، میلانی ، هودشتیان ، اشکوری ، برقعی ، علیجانی ، همن سیدی ، برزگر ، فاروقی ، مالجو ، روشندل ، سهیمی ، مهدوی ازاد ، متین ، صبا ، نادرپور ، ملیحه ، اشرف ، رقیه ، طالعی ، نوریزاده ، بهبهانی ، جوادی و عرفانی ، درویش پور ، گلستان ، شفیق ، امیر طاهری ، امیر احمدی ، رئیسی ، یزدیان ، فتاه پور ، قنواتی ، زارع ، رهبر، افشاری ، شاهد علوی ، شاکریان ، امیر بخش گنجی ، ……..) در این رسانه ها بیاید به مردم حقیقت امریکا ستیزی در ایران را که از مرکز تئوری توطئه سازی ف اس بی ( جانشین ک گ ب با همان کادر) ، الیگارش های فار رایت پوتین ، دوگین (مسیحی کشیش زاده ارتدکس کمونیست ) می اید و توسط کانون نویسندگان ، هنرمندان ، فدائیان خلق استتار شده با نقاب سلطنت ، سوسیالیست مصدقی ، بختیاریست ، گوادلوپیست ساواما ، جمهوری خواهان تروریست مادام العمر ، مزدوران قذافی ، اسد ، مادورو و صد البته دست مال ابریشمی به دستان ماله کش روسیه و کلوپ فاشیست ها ، در رسانه های ایران اینترنشنال ، من و تو ( این یکی دماسنجش با کیهان شریعتمداری سینک شده ، هر وقت او به فرانسه حمله میکنه ، اینها هم مثل سگ پا کوتاه با و واغ واغ میکنند ، حالا که مزدوران روسیه از عدم کمک کوبا و روسیه به ملاها در چنین منجلاب وحشتناک کرونیایی که از چین متحد پیمان نظامی شانگهای پوتین و دوگین به انها رسیده ، و رفتن انها به ایتالیا (انجایی که زیر پای اروپای متحد و قوی که ماکرون دنبال ان است با جلیقه زردهای انارشیستی که چپ های فرانسه هم انها را به کون شان می مالند تا چه رسد به مردم فرانسه ، بمب های انارشیستی می گذارد )، شرمسارند و خفقان گرفته اند ، پوتین به نامه حسن چاخان روسی مفلوک که از او خواسته بود از امریکا بخواهد تحریم ها را بردارد ! جواب هم نداد . حالا دنبال یک معشوق خیالی دیگر به نام چین راه افتاده و همه ان چیزهایی را که ۴۱ سال است مفت و مجانی به روس ها دادند ، می خواهند به چین بدهند ! چرا ؟ چون مشتی مزدور کمونیست لنینیست روسی مثل رامین احمدی و عباس میلانی و امیر حسین گنج بخش و ارسی و…. به انها گفته اند چین بهتر میتواند از ماتحت لگد روس خورده شما ملاهای ابله حفاظت کند !
  و حالا روزی نیست که من و تو خایه های جین پینگ را داخل سینی زر نشان نگذارد و حسابی واکس نزند . ان مردک تریاکی چالنگی هم که با نام نیک خواه و قطبی و … اب از همه سوراخهاش راه می افته ، میگه کمونیسم واقعی و گفت و گوی تمدنها اینه ! تلویزیو میهن هم که پر است از ساوامایی ها ، مشکوک های که چپ و راست به مجاهدین حمله میکنند ، یکی ا زیک کرده دیگه بیاد فکر میکنه مجاهدین یا در ایران دارند حکومت میکنند ، یا مثل توده ایها و فدایی ها به کمک روسیه این رژیم را سرپا دارند میگیرند . بابا اونا هم یک مخالفند ، هزار بار از این فدایی و توده ای و کمونیست کارگری کمتر ادم کشته اند و جنایت کرده اند و کشور به این روز انداخته اند . تازه نوکر روسیه هم که نیستند ، اقلا با ادم حسابی میپرن . امریکا فرد اعلا . جایی که همه کمونیست ها ، مذهبی ها ، ملاها ، ملا زاده ها ، فلسطینی ها ، ویتنامی ها آرزو دارند بروند انجا . همین چین و روسیه با دو دست خایه های هر کسی که در امریکا بیاید ( دموکرات یا جمهوری خواه را می مالند ، مبادا انها را مورد تحریم قرار دهند و دود از کونشان بیرون بزند ) چرا حقیقت را به مردم نمی گویید . انها که خودشان فهمیدند از این رفتار پر از تناقض شما ها و ملاهای متحد ضد امریکای شما . آخه دیگه چه حیثیتی برای ما ایرانیها می ماند که رهبر الدنگ مملکت مزخرفات توده ای پوتینیستی را به دستور پوتین و نوکران مارکسیست او بلغور کند ؟ چیزی که خود پوتین کس کش جرات ندارد به زبان بیاورد . چون امریکا کونش را پاره میکند . به خامنف میگه تو بگو . درست مثل پینو کیو (خامنف) ، روباه مکار ( پوتین ) ، گربه نره ( جین پینگ) .
  http://www.iran-emrooz.net/index.php/politic/more/83367/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.