رقابت تنگاتنگ مرغ با تخم‌مرغ برسر قیمت؛ یک شانه تخم‌مرغ، از یک کیلو مرغ گران‌تر شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامبا افزایش قیمت یک شانه تخم مرغ به ۴۷ هزار تومان، قیمت یک شانه تخم‌مرغ در گرانی از یک کیلوگرم مرغ سبقت گرفت.

روزنامه همشهری با اشاره اینکه در ادامه گرانی مرغ و تخم مرغ درحال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ تازه به محدوده ۳۷ تا ۴۵ هزار تومان رسیده است نوشت که همزمان هر شانه تخم‌‎مرغ نیز در محدوده ۴۷ هزار تومان فروخته می‌شود.

این روزنامه با تاکید براینکه اکنون قیمت یک شانه تخم‌مرغ در گرانی از یک کیلوگرم مرغ سبقت گرفته است، اضافه کرد که در بازار تخم‌مرغ نرخ خرده فروشی هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی، بنابر کیفیت، سایز و منطقه عرضه به ۴۰ تا ۴۷هزار تومان رسیده است.

ناصر نبی‌پور، رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، با تایید افزایش قیمت تخم مرغ گفت که همه مولفه‌های تولید افزایش داشته و دولت علاوه بر افزایش حقوق کارگران، کرایه حمل ونقل را ۳۱ درصد و نرخ هر کیلوگرم ذرت و سویا را ۴۰ درصد افزایش داده است.

نبی‌پور افزود که به اذعان وزارت صمت هزینه تمام شده تولید هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری ۱۷هزار و ۸۰۰ تومان است اما نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ ۱۴هزار و ۵۰۰ تومان است ولی وزارت جهاد کشاورزی حتی از ابلاغ نرخ ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومانی هر کیلوگرم تخم‌مرغ خودداری می‌کند.