رقابت سرداران براى کسب نامزدى اصولگرایان در ١۴٠٠

پازل اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰ آرام‌آرام در حال تکمیل است.

حالا که سدِ اعلام کاندیداتوری شکسته، چهره‌های مطرح و مشتاق، یکی پس از دیگری اعلام می‌کنند در رقابت سیاسی سال آینده حضور خواهند داشت یا نه!

اصولگرایان مشتاق تصاحب پاستور فکر می‌کنند اگر در این فضایی که برای اعلام کاندیداتوری مهیاست، تعلل کنند خیلی راحت ممکن است که از کارزار تبلیغاتی عقب بمانند و به همین خاطر احتمالا طی روزهای پیش‌رو چنانچه چهره مشتاق دیگری هم باشد یا رسما حضورش را در انتخابات سال آینده اعلام می‌کند یا حداقل تا جایی که می‌تواند فعالیت خود را علنی می‌کند که به‌چشم بیاید و دیگران از او بگویند. به این ترتیب می‌توان گفت که اصولگرایان حالا چند گام مهم از اصلاح‌طلبان پیشی گرفته‌اند.

محسن رضایی که چند دوره حضور فعال در انتخابات ریاست‌جمهوری را در کارنامه دارد و هرگز موفق به جلب اعتماد رای‌دهندگان نشده، این دوره هم گویا قرار است به وزارت کشور برود و برای انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی کند.

شواهد امر نشان می‌دهد که قالیباف هم آماده حرکت است؛ چنان‌که بسیاری از ناظران، فعالیت‌های او را در مجلس، «تبلیغاتی» و «انتخاباتی» ارزیابی می‌کنند. ضمن اینکه او هنوز حضور خود را در انتخابات تکذیب نکرده و همین نشان می‌دهد که قالیباف هم منتظر بررسی شرایط است و چنانچه احساس کند که فضا برای حضورش فراهم است، احتمالا کلید «بهارستان» را تحویل اصولگرایی دیگر دهد و برای نقل مکان به «پاستور» در انتخابات در صف بلند کاندیداهای اصولگرا، جایی برای خود رزرو کند.

سعید محمد که برخی از او به عنوان مصداق مناسبی برای «جوان مومن و انقلابی» یاد می‌کنند، حالا مدتی است که پا به عرصه گذاشته و درحال رایزنی با احزاب و اشخاص متنفذ اصولگراست تا بتواند حمایت آنان را جلب کند./سلام