رقابت «گورکن» در جشنواره‌ فیلم مریلند آمریکا

پایگاه خبری / تحلیلی نگامفیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی و تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان به نمایندگی از سینمای ایران در بخش اصلی بیست و سومین جشنواره‌ فیلم مریلند آمریکا رقابت می‌کند.

به گزارش هنرآنلاین، جشنواره‌ فیلم مریلند که از سال ۱۹۹۹ کار خود را آغاز کرده، از جشنواره‌های معتبر آمریکای شمالی است که هر سال در بهار در شهر بالتیمور برگزار می‌شود.

«گورکن» در بیست سومین حضور بین‌المللی خود در بخش اصلی بیست و سومین دوره‌ جشنواره مریلند در کنار آثاری چون «همه نور، همه جا» و «کریپتوزو» (برگزیده‌ جشنواره‌های برلین و ساندنس ۲۰۲۱)، «اولین قرار» و «آماده» (منتخب ساندنس ۲۰۲۱)، «جهانِ لیلی تاپلز» و «سویا کوبانا» (برگزیده SXSW 2021)، «لوبیاها» (منتخب برلین ۲۰۲۱ و برگزیده تورنتوی ۲۰۲۰)، «مرد معمولی نیست» (منتخب تورنتو ۲۰۲۰) و «درختان صلح» (برگزیده سانتا باربارای ۲۰۲۱) به نمایش درمی‌آید.

«گورکن» روایت زنی به‌نام سوده شریف‌زادگان با بازی ویشکا آسایش است که درست قبل از ازدواج مجددش دچار یک چالش سخت در زندگی شخصی می‌شود. حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی، محمدامین اسدی، یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

امسال بیست و سومین جشنواره‌ فیلم مریلند از ۱۹ تا ۲۷ می ۲۰۲۱ برابر با ۲۹ اردیبهشت تا ۶ خرداد ۱۴۰۰ در دو بخش آثار سینمایی و کوتاه و به صورت ترکیبی از رویدادهای حضوری و مجازی، در شهر بالتیمور ایالت مریلند آمریکا برگزار می‌شود.