رهایی از اعدام یک زندانی پای چوبه دار در زندان نوشهر

 

نگام ، حقوق بشر _ رئیس اداره زندان شهرستان نوشهر گفت که بامداد امروز یک زندانی متهم به “قتل” با بخشش و رضایت اولیای دم پای چوبه دار از مرگ رهایی یافت.

 

به گزارش رکنا، در حادثه خونینی که ۱۰ سال قبل در کلاردشت روی داد، یک مرد کشته شد.

دو متهم که در اجرای نقشه قتل مشارکت داشتند نهایتا با اعلام رضایت خانواده مقتول، یکی از متهمین دو سال قبل و دیگری نیز صبح امروز از پای چوبه دار و اعدام از مرگ حتمی نجات پیدا کرده و حیاتی دوباره یافتند.

علی دستاران کینج رئیس اداره زندان شهرستان نوشهر با تایید این مطلب گفت: “اوائل بامداد امروز (م. م) متهم به “قتل” ۴۲ ساله عباس آبادی با اعلام رضایت اولیای دم مقتول پای چوبه دار از مرگ رهایی یافت و مورد بخشش قرار گرفت.

وی افزود: “۱۰ سال قبل در حادثه خونین مردی در حوزه قضایی کلاردشت به قتل رسید و دو نفر در همین رابطه توسط پلیس آگاهی دستگیر می شوند”.

رئیس زندان نوشهر افزود: “یکی از متهمین دو سال قبل توسط اولیای دم مقتول مورد عفو قرار می گیرد و پس از طی مراحل قانونی نهایتا از زندان آزاد می شود”.

رئیس زندان نوشهر تصریح کرد: “در ادامه در خصوص همین پرونده با تلاش های دوباره مسئولان قضایی و انتظامی و ریش سفیدان، سپیده دم امروز نیز متهم به “قتل” دوم پای چوبه دار توسط اعضای خانواده مقتول مورد عنایت عفو و بخشش قرار می گیرد”.

شهرستان نوشهر یکی از شهرستان‌های استان مازندران در شمال ایران است.