رهبر معظم انقلاب به خاطر ایران نرمش قهرمانانه کنید

✍️ناصر دانشفر

این روزها که جهان مبتلا به کرونا شده است، قریب به اتفاق دولت هایی که این مرض در کشورشان به صورت اپیدمی در آمده، با اختصاص بودجه های کلان برای رفع این بلیه از طریق قرنطینه اقدام کرده اند. برای نمونه آمریکا ۸/۳ میلیارد دلار، ایتالیا ۲۵ میلیارد یورو، استرالیا ۶۸ میلیارد دلار به این موضوع اختصاص داده اند. فرانسه به اتحادیه اروپا طرح ۳۰۰ میلیارد یورویی برای مبارزه با کرونا ارائه کرده است. رقم های فوق بیانگر عمق فاجعه در صورت عدم برخورد مناسب با این پدیده ویرانگر است. بودجه سال ۹۹ با احتساب دلار پانزده هزار تومانی چیزی قریب ۱۳۰ میلیارد دلار می باشد که کمتر کارشناسی باور دارد که درآمدهای مد نظر آن استحصال گردد، خاصه آنکه قیمت نفت در بودجه ۵۰ دلار در نظر گرفته شده که با وضعیت کنونی شاید نیمی از آن هم محقق نگردد. مقایسه بودجه کشورهای پیش گفته با میزان رقم اختصاصی برای دفع این عارضه، وضعیت اسف بار تمامی شاخص های اقتصادی کشور ما از جمله نرخ منفی رشد و تورم حداقل دو رقمی نشان می دهد که دولت ایران توان هزینه کردن ارقامی حتی معادل یک دهم چند کشور اول جهان از نظر شیوع کرونا را ندارد. درخواست ۵ میلیارد دلار وام از بانک جهانی شاهدی بر این مدعاست.
رهبر بزرگوار امسال را سال جهش تولید نامیده اید. امری است مبارک، اما می دانید بی مایه فطیر است. مملکتی که عائدی ندارد، در تامین مایحتاج اولیه اش درمانده است، همه نشانه ها حاکی از تنگ تر شدن سفره مردمان است، راه تنفسش را ارباب بسته و با قریب به اتفاق بنگاه‌های اقتصادی دنیا امکان تبادل ندارد چگونه امکان جهش تولید می تواند داشته باشد؟ شما که بنا ندارید شعاری داده باشید که اول سال چاکران به به و چه چه کنند و از برنامه های خود برای امتثال امر جنابعالی بگویند و در آخر سال بیلان کارشان پر از خالی باشد؟

جناب آقای خامنه ای رهبر معظم انقلاب بنده به عنوان یکی از آحاد این جامعه از حضرتعالی تمنای جهاد دارم. می دانم پذیرش خواسته ام چقدر برای شما سخت است و متوجه ام که تن دادن به این تمنا نوشیدن جام زهر است. اما سلف شما نشانمان داد که برای حفظ نظام و دفاع از کیان ایران این هم طریقتی است نه مستحب که عین واجب. شما نیز نشان داده اید که در سیر و سلوک دنیوی به آن عزیز سفر کرده اقتدا دارید و در جای درست نرمش قهرمانانه می کنید. پس اگر پیشنهاد حقیر را در خور می دانید بیایید یک بار دیگر آبروی خویش را به پای بهترین مردمان جهان بریزید.

رهبر انقلاب این روزها دلهای مردمان دنیا و از جمله رهبرانشان به خاطر ابتلاء به این بلای عظیم بسیار به هم نزدیک شده است. خود بهتر از این کمترین می دانید که جامعه جهانی با رفتار کدخدا در بسیاری از امور موافق نیست. پاره کردن برجام با مخالفت اجماعی جهانیان روبرو شد و اگر صاحبان صنایع و بنگاه‌های اقتصادی دنیا تن به تحریم ما داده اند نه به دل که از سر اجبار و به دلیل منفعت مترتب بر این رویکرد است. اینک در پی رکورد ناشی از هجوم کرونا به کره خاکی، بی شک اشتیاق آنان به همکاری با ما که یکی از بزرگترین اماکن جهانی برای سرمایه گذاری هستیم، بیش از پیش می باشد. آمریکا و به ویژه ترامپ به دلیل این رکود و بیشتر به خاطر مواجهه بسیار ناشیانه در برابر وجود این ویروس و متهم بودن در مورد کمکاری و اهمال در برابر شیوع آن خود را در معرض خطر عدم انتخاب مجدد می بیند و لذا به برگ برنده ای در انتخابات سخت محتاج است. علاوه بر این از طرف جامعه جهانی به خاطر اپیدمی شدن کرونا در ایران و عدم توانایی کشورمان برای امحاء آن به خاطر تحریم های ظالمانه سخت تحت فشار است. لذا گمان من این است که اکنون وقت زدن نان به تنور است.

آری رهبر بزرگوار پیشنهاد من آن است که به وزیر خارجه دستور دهید که با تنظیم اطلاعیه ای به تمام کشورها اطلاع دهد که ما به شرط رفع تحریم ها حاضریم تمامی گامهای پیشین را لغو و به همه تعهدات برجامی برگردیم و حتی مثلاً پنج سال از حقوق مندرج در برجام چشم پوشی کنیم، Fatf و پالرمو را می پذیریم و حاضریم با عربستان سعودی برای نیل به یک توافق جامع بر سر میز مذاکره بنشینیم.

تحلیل بنده این است که آمریکا به ناچار به این تن خواهد داد و اگر هم کوتاه نیاید شما در برابر ملت خود، دولت ها و ملل سربلند خواهید بود که برای منافع ملی و حفظ جان مردمان خویش همه گونه از خودگذشتگی کردید و یک قلدر بی منطق برای رسیدن به اهداف کثیف خود به مرگ کرور کرور انسان بیگناه هم راضی است.
عزت زیاد و ایام به کام

One thought on “رهبر معظم انقلاب به خاطر ایران نرمش قهرمانانه کنید

  • چطور پذیرش قطعنامه ی ۵۹۸ نشونه ی پیروزی بود! ولی مذاکره با آمریکا یعنی شکست؟ واقعا متأسفم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.