روایتی از ماجرای ۱۱ روز خانه‌نشینی محمود احمدی نژاد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ احمدی نژاد بعد از قهر گفته بود؛ رأی من ۴۰ میلیون بوده نه ۲۲میلیون ؛ حمایت بزرگان کشور(رهبری) از من باعث ریزش آرایم شد!

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس هشتم که بودیم سه نفر از نمایندگان مجلس هشتم انتخاب شدند که با او دیداری داشته باشند وقتی از دیدار برگشتندنقل کردند که وقتی به منزل او رفتیم خیلی از اصول‌گرایان، شکایت داشت و گله‌مند بود و می‌گفت شما از من حمایت نکردید و بعد از این صحبت‌ها با همان حالت توهمی که از قبل داشت گفت، «رأی من ۴۰ میلیون بوده نه ۲۴ میلیون و حمایت بزرگان کشور در انتخابات ٨٨ از من باعث ریزش آرایم شد، اگر آنها از من حمایت نمی‌کردند الان ۴۰ میلیون رای داشتم نه ۲۴ یا ۲۲ میلیون رای». این صحبت‌ها نشان‌دهنده اوج بی‌وفایی یک انسان نسبت به افرادی است که به او خدمت کردند و در حساس‌ترین شرایط، حمایت کردند.

در واقع حامیان احمدی‌نژاد گرفتاری دنیوی و اخروی را برای خودشان خریدند. در نهایت این حرف‌های احمدی‌نژاد سریع در مجلس پیچید و افراد شروع کردند به جمع‌آوری امضا برای عدم کفایت رئیس جمهور که حدود ۱۱۰ امضاء هم جمع شد که سرانجام خبر دادند و پیشنهاد کردند که به مصلحت نیست و کشور در شرایطی نیست که بشود رئیس جمهور را استیضاح کرد. در نتیجه نماینده‌ها تمکین کردند و عدم کفایت را کنار گذاشتند. منظورم این است که در آن زمان شرایط به سختی امروز نبود. احمدی‌نژاد که قول مدیریت جهانی داده بود و آقایان هم در مجلس هفتم قول ساخت ژاپن اسلامی را دادند، وقتی متوجه شدند که این حرف‌های غیرکارشناسی به نتیجه نمی‌رسد و پاسخی برای افکار عمومی ندارند تصمیم گرفتند که با قهر و به هم زدن میز ، سرپوشی بر روی وعده ‌‌های بی اساس خودشان بگذارند.

غیبت یازده روزه محمود احمدی‌نژاد در پی استعفای حیدر مصلحی وزیر اطلاعات وقت در ۲۸ فروردین ۱۳۹۰، پذیرش استعفاء توسط محمود احمدی‌نژاد و مخالفت رهبر ایران با کنار رفتن حیدر مصلحی و پس از آن توصیهٔ سید علی خامنه‌ای به وزیر اطلاعات برای باقی ماندن در جایگاه خود انجام گرفت. با گذشت مدتی، رسانه‌ها از عدم شرکت رئیس‌جمهور در جلسات کابینه و هم‌چنین سایر برنامه‌هایش خبر دادند که ناظران آن را نشانهٔ اعتراض احمدی‌نژاد به علی خامنه‌ای، اختلاف بین این دو نفر و رقابت دو کانون تصمیم‌گیری در حاکمیت جمهوری اسلامی دانستند. هواداران احمدی‌نژاد این غیبت را مثالی از دورکاری دولت می‌دانند و منتقدانش اینکار وی را قهر با سیاست و رفتاری طنزگونه تعبیر کردند. این غیبت که یازده روز به طول انجامید. با دیدار چهره‌های مختلف با محمود احمدی‌نژاد و هم‌چنین دیدار وی با علی خامنه‌ای همراه بود. سرانجام حیدر مصلحی با حکم سید علی خامنه‌ای در سمتش باقی‌ماند و در پی اوج‌گیری حملات عده‌ای از محافظه‌کاران علیه احمدی‌نژاد، او در جلسهٔ هیئت دولت شرکت کرد.

به‌گفتهٔ محمدرضا باهنر نایب‌رئیس وقت مجلس، در این ماجرا احمدی‌نژاد قصد استعفا داشت اما در نهایت به این نتیجه رسید که بهتر است به کار خود ادامه دهد.

One thought on “روایتی از ماجرای ۱۱ روز خانه‌نشینی محمود احمدی نژاد

  • مرداد ۱۲, ۱۳۹۹ در t ۱۰:۰۶ ق٫ظ
    Permalink

    استقلال،شجاعت،آزادگی،

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.