روایت‌هایی از اعتراف‌گیری اجباری و انجمن پادشاهی

✍️ بهمن احمدی امویی

✅اعتراف گیری اجباری سابقه‌ای بس طولانی در جمهوری اسلامی دارد. یکی از گروه هایی که در خرداد ۸۸ از اعتراف‌های آنها برای سرکوب جنبش سبز استفاده شده، انجمن پادشاهی و افراد نزدیک به این گروه بودند. در زندان روایت‌های جالبی از این ها شنیدیم.

✅این انجمن تماما زیر نظر وزارت اطلاعات دولت احمدی نژاد فعال بود و خودشان نمی دانستند، علنی جشن تولد برای هیتلر گرفتند با حضور مهمانانی از آلمان در فراهنگسرای ارس باران. در جلساتشان قرآن آتش می زدند و شعرهای حماسی در قتل و عرب ها و فضیلت ایرانی ها می‌خواندند و فیلم گرفتند.

✅سال ۸۵ چند نفری از این ها به کردستان عراق رفتند و در آنجا در رادیویی برنامه‌ای در رد اسلام داشتند و توهین‌هایی هم به مقامات کشور و دین اسلام می‌کردند. اما سال ۸۶ به ایران بازگشتند – با همکاری وزارت اطلاعات – چند روز بازداشت بودند و بعد رها شدند.

✅اردیبهشت ۸۸ و یک ماه مانده به کودتا، به سراغ این ها رفتند و دوباره بازجویی اما این بار باید اعتراف می‌کردند که همین الان از عراق آمده‌اند و هدف آنها بی‌ثباتی سیاسی کشور در پی حوادث پس از انتخابات است. قول هم گرفتند بعد از این اعتراف آزاد می شوند

✅قبل از دادگاه چندین بار با حضور ماموران اطلاعاتی و نفراتی از قوه قضائیه برنامه و شیوه حرف زدن در دادگاه را تمرین کردند. پس از اعتراف در دادگاه با خوشحالی از محل دادگاه انقلاب تا زندان اوین زدن و رقصیدن که به زودی خلاص می شویم.

✅یکی شان به حدی امیدوار بود که از خانواده اش کتاب های کنکور را درخواست کرد و شب و روز می خواند به این امید که بازجو به او گفته آزاد می‌شوی و می‌توانی در کنکور هم شرکت کنی. اما یک روز دو نفرشان را اعدام کردند. یکی هم همان جوان ۱۹ ساله، برای مابقی هم حکم های ابد و ۱۰ ساله و ۱۵ ساله