روایت یک منتخب با سابقه مجلس از حال و روز مجلس یازدهم | شاهد اتفاقات عجیبیم؛ مشتاق ریاست زیاد است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ منتخب رشت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه در این دوره، شاهد اتفاقات عجیبی هستیم یعنی مشتاقان ریاست خیلی زیاد شده‌اند؛ در این چند ساله من مجلس را به این شکل ندیده بودم.

جبار کوچکی‌نژاد، منتخب رشت در مجلس یازدهم اظهار کرد: منتخبان مجلس یازدهم شناخت درستی از مطالبات مردم دارند که بیشترین مطالبه مردم در حوزه اقتصادی است و از آنجایی که حوزه اقتصاد، حوزه وسیعی است، اشتغال، تولید، رشد اقتصادی، ارزش پول ملی در داخل حوزه اقتصاد است. قطعاً منتخبان برای اینکه بتوانند پاسخ مطالبات مردم را بدهند باید از این زاویه وارد مجلس شوند و در جهت مشکلات اقتصادی مردم گام بردارند.

وی افزود: یکی دیگر از مطالبات اساسی مردم، عدالت و مبارزه با فساد و پرداخت‌ها است. طبق قانون برنامه و بودجه تفاوت حقوق شاغلان و بازنشستگان باید ۱۵ درصد باشد، اما در حال حاضر فاصله به درصد بالایی رسیده و این فاصله مشکلات بسیاری را به وجود آورده است؛ بر همین اساس بازنشستگان از مجلس یازدهم توقع دارند که به این موضوع و فساد و رانت و حقوق‌های نجومی ورود کند و همه دریافتی‌ها در سایت تحت کنترل دیوان محاسبات قرار گیرد.

کوچکی‌نژاد درباره تشکیل فراکسیون مدیران دولت نهم و دهم نیز گفت: نمایندگان از بخش‌ها و صنوف مختلف وارد مجلس شده‌اند و مطالبات منطقه‌ای و ملی دارند و به نظر من تشکیل فراکسیون مدیران دولت نهم و دهم معنایی ندارد. از آنجایی که تشکیل فراکسیون اختیاری است، هیچکس افراد را از تشکیل فراکسیون منع نمی‌کند اما در مجموع وجود فراکسیون مدیران دولت نهم و دهم نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

عضوکمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس دهم بیان کرد: با توجه به اینکه من چهار دوره در مجلس بوده‌ام اما باید گفت متأسفانه در این دوره، شاهد اتفاقات عجیبی هستیم یعنی مشتاقان ریاست خیلی زیاد شده‌اند؛ در این چند ساله من مجلس را به این شکل ندیده بودم.

وی ادامه داد: قالیباف، حاجی‌بابایی، میرسلیم، نیکزاد و حسینی از کاندیداهای ریاست مجلس هستند و در بخش نواب هم کاندیداها دو چندان اضافه شده‌اند.

کوچکی‌نژاد اضافه کرد: اشخاصی که کاندیدای ریاست مجلس هستند، چون در گذشته مدیر و وزیر بوده‌اند، خود را شایسته ریاست می‌دانند. در نهایت امیدوارم رقابت نهایی بین دو نفر صورت بگیرد و انتخاب شایسته‌ای داشته باشیم‌.

منتخب مردم رشت در مجلس یازدهم، تعداد فراکسیون‌ها را بسیار زیاد دانست و گفت: تعداد فراکسیون‌ها از عدد گذشته و نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که این چنین منتخبان به فراکسیون‌ها هجوم آورده‌اند، فراکسیون‌های متعدد با نام‌های مختلف تشکیل شده به عنوان مثال سه، چهار گروه در حال جمع‌آوری امضا برای تشکیل فراکسیون کارگری هستند.

وی افزود: من در مجلس پیش عضو فراکسیون گردشگری و فرهنگیان بوده‌ام و فکر می‌کنم در مجلس یازدهم نیز در همین فراکسیون‌ها حضور داشته باشم.

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی (زادهٔ یکم فروردین ۱۳۳۶ در صومعه‌سرا) معلم ،سیاست‌مدار اصول‌گرا، و نماینده کنونی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان رشت است.او نایب رئیس اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است.

وچکی نژاد در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی با کسب ۳۷٬۳۴۵ رأی و در انتخابات نهمین دوره مجلس با کسب ۴۱٬۰۸۶ رأی از حوزهٔ انتخابیهٔ رشت به عنوان نامزد مورد حمایت جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری برگزیده شد.در انتخابات نهمین دوره مجلس حسن تأمینی لیچائی در مرحلهٔ نخست انتخابات حائز شرایط کسب اکثریت حداقل چهار / یک آراء شده بود، و رقابت در بین، جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی و سید علی آقازاده داف ساری و غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی و نظر علی علیزاده در مرحله دو ادامه پیدا کرده بود.

وی در انتخابات هفتم اسفند ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی در حالی که مورد حمایت جبهه متحد اصولگرایان، جبهه پایداری و حزب مؤتلفه اسلامی بود، از راهیابی در دور اول به مجلس بازماند و به همراه سه کاندیدای دیگر حوزه انتخابیه شهرستان رشت راهی دور دوم این انتخابات شد. در مرحلهٔ دوم این انتخابات، جبار کوچکی نژاد که یکی از نمایندگان رشت در مجلس نهم بود چند روز پیش از انتخابات برای ورود به مجلس دهم از حوزه انتخابیه رشت، با اعلام اینکه عضو جبهه پایداری نیست گفت: «هیچ‌وقت عضو این جبهه نبوده‌ام و حتی در فراکسیونی که در مجلس شکل داده بودند هم نبوده‌ام.» جبار کوچکی نژاد تصریح کرد، مواضعم به پایداری‌ها نزدیک نیست، عضو جبهه پایداری نیستم و هیچ‌وقت نیز عضو نبوده‌ام.

ائتلاف اصولگرایان گیلان در حوزه انتخابیه رشت در دور دوم انتخابات مجلس دهم از جبار کوچکی نژاد و سید علی آقازاده دافساری اعلام حمایت کرد. در نهایت در دور دوم انتخابات مجلس دهم، وی با کسب ۵۴۴۷۶ رأی به همراه محمدصادق حسنی جوریابی به مجلس شورای اسلامی راه یافتند. بنا به برخی تحلیل‌ها، جبار کوچکی نژاد که چند روز مانده به انتخابات از «جریان پایداری» تبری جست و تلاش کرد چهره‌ای اعتدالی از خود به تصویر بکشد، در این انتخابات توانست حمایت شماری از اصلاح‌طلبان را نیز کسب نماید، و خبر همراهی و صدور بیانیه شماری از چهره‌های شناخته‌شده این جریان اصلاح‌طلبان با جبار کوچکی نژاد، در فضای مجازی منتشر شد و شایعات پیرامون این جریان مبنی بر قول و قرارهای پنهانی با کوچکی نژاد را عیان ساخت. وی پس از پیروزی در این انتخابات در نطقی اظهار داشت و گفت که «به اصلاح‌طلبانی که با ما بودند افتخار می‌کنم»