روحانی با ویدئو کنفرانس کشور را اداره می‌کند! / کابینه روحانی یک کابینه ضعیف و تنبل است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، مرتضی افقه بیان کرد: اگر چه همه تقصیرها در اقتصاد متوجه دولت نیست اما کابینه روحانی، کابینه‌ای ضعیف و تنبل است.

به گزارش «نود اقتصادی»، مرتضی افقه، استاد اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: اگر چه همه تقصیرها در اقتصاد متوجه دولت نیست اما کابینه روحانی، کابینه‌ای ضعیف و تنبل است و این به مجلس هم مربوط است، به دیگر دستگاه‌های نظارتی و دخیل در انتخاب وزرا نیز مربوط است حتی به شورای نگهبان نیز مربوط است چون یک دولت مجموعه‌ای از سیاست‌ها و تصمیم‌ها است که در مجموعه تبلور پیدا می‌کند.

روزنامه اعتماد : روحانی با ویدئو کنفرانس کشور را اداره می‌کند!

روحانی این روزها به انزوایی خود ساخته پناه برده و در شرایطی با ویدیوکنفرانس و مسائلی از این دست به اداره دولتش می‌پردازد که وزارت آموزش و پرورش از یک‌ سو از اجبار دانش‌آموزان به حضور در مدارس می‌گوید و سایر نهادها از سوی دیگر بر طبل بازگشایی و بازگشت صنوف به حالت اولیه می‌کوبند.

روزنامه اعتماد در گزارشی نوشت: روحانی این روزها به انزوایی خود ساخته پناه برده و در شرایطی با ویدیوکنفرانس و مسائلی از این دست به اداره دولتش می‌پردازد و به توصیه ستاد ملی مقابله با کرونا از حضور در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی‌اش به مجلس خودداری می‌کند که وزارت آموزش و پرورش از یک‌ سو از اجبار دانش‌آموزان به حضور در مدارس می‌گوید و سایر نهادها از سوی دیگر بر طبل بازگشایی و بازگشت صنوف به حالت اولیه می‌کوبند. همه این موارد کنار هم سبب شده تا نه ‌تنها رییس‌جمهوری که دولت دومش را با ۲۴ میلیون رای آغاز کرد این روزها شاهد کاهش روزافزون محبوبیتش‌ در میان افکار عمومی باشد بلکه جایگاهش مقابل نمایندگان مجلس و سایر نهادهای انتصابی که از نخستین روز حضور روحانی در کاخ پاستور دل خوشی از او و اقداماتش نداشتند، متزلزل‌تر از همیشه باشد.

این روزنامه از فراز و فرود‌های انتخاب گزینه مناسب توسط دولت از پشت پرده تغییر دقیقه نودی و انصراف از معرفی سالاری می‌گوید. همچین به گزینه‌های روی میز دولت که بعضا از سوی لابی قدرتمند در پاستور حمایت می‌شوند، رونمایی می‌کند و دست آخر هم به این نتیجه می‌رسد که حسن روحانی برای روشن کردن تکلیف این وزارتخانه و گرفتن رای اعتماد از مجلس راهی غیر از تغییر رویه و خروج از برج عاج خود ندارد.

روزنامه اعتماد با تاکید بر اینکه «در این میان آنچه می‌تواند تاثیر غیرقابل انکاری بر سرنوشت گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی مسوولیت وزارت صمت بگذارد، کنش و واکنش حسن روحانی در قامت رییس‌جمهوری در قبال اصولگرایان مجلس یازدهم است» از رویکرد فعلی رئیس جمهور انتقاد می‌کند. همچین با اشاره به اینکه «روحانی این روز‌ها به انزوایی خودساخته پناه برده و با ویدیوکنفرانس و مسائلی از این دست به اداره دولتش می‌پردازد و به توصیه ستاد ملی مقابله با کرونا از حضور در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی‌اش به مجلس خودداری می‌کند» به وی توصیه می‌کند که یک تصمیم جدی بگیرد.

به روایت این روزنامه، رئیس دولت تدبیر و امید اکنون با یک دو راهی مواجه است و آن اینکه «روحانی باید تصمیم بگیرد که نوع ارتباطش با قالیباف به عنوان دارنده قدرتمندترین کرسی پارلمان را تغییر داده و موجبات رای‌آوری گزینه مدنظرش برای تصدی مسوولیت وزارت صمت را فراهم می‌کند یا اینکه ترجیح می‌دهد از دور امور را اداره کرده و بار دیگر فریاد‌های انتقاد نمایندگان را به جان بخرد».