روح الله حسینیان فردی کاملا هماهنگ با رهبری ؛ بر خلاف ایده برخی از افراد که تندروی های او را سلیقه شخصی می خواندند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، روح الله حسینیان فعال تندری اصولگرا چندی پیش درگذشت ، مواضع تند او که با برنامه چراغ در دفاع از سعید امامی و قتل های زنجیره ای در اواسط دهه هفتاد نام او را بیشتر بر سر زبان ها انداخت ، اما تا پایان عمر او این موضع گیری ها ادامه داشت ، ولی برخی از افراد خوش بین معتقد بود تندروی های حسینیان مورد تایید رهبری نبوده و بیشتر جنبه دیدگاه شخضی او را دارد ، اما پیام تسلیت رهبری به مناسبت درگذشت او خط بطلانی بر این فرضیه بود و ثابت نمود که او با بیت رهبری کاملا هماهنگ بوده است.

نکته ای که ثابت می کند که تندروی های برخی افراد در کشور که آزادانه به همه حتی بالاترین رده های نظام می تازند ، بدون هماهنگی با رهبری و بیت نبوده و اگر رضایت رهبری پشت سر آن ها نباشد این افراد تندرو تا بدین حد قدرت نگرفته و آزادانه نمی تازند.

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت روح الله حسینیان

متن پیام رهبری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت روحانی مبارز و انقلابی جناب حجهالاسلام آقای حاج شیخ روح‌الله حسینیان رحمهالله‌علیه را به خاندان مکرم و بازماندگان و دوستان و همکاران ایشان تسلیت عرض میکنم. مقاومت و خستگی‌ناپذیری و صراحت این روحانی مجاهد در مواضع بحق انقلابی، برجسته و نمایان بود. رحمت و رضوان الهی بر او باد.

اظهارات منتشر نشده روح الله حسینیان در جمع دانشجویان

به آقا نامه بنویسید و مشکلات کشور را بگویید و بگویید ما چیزی که منجر به امید باشه نمی‌بینیم در این کشور! برای تغییر در کشور تغییر باید از حضرتعالی شروع بشود.

به آقا بگویید شما یکسره می‌گویید جوان‌ها اما خودتان پیرمردها را منصوب می‌کنید.

به آقا بنویسید شما می‌گویید ما با برجام مخالف بودیم اما در برجام جوری موضع گرفتید که ما آخر نفهمیدیم شما مخالف بودید یا موافق بودید.

بگویید این‌ها باعث ناامیدی ما نسبت به اصل نظام می‌شود و اگر پاسخ داده نشود همین حزب‌اللهی ها به یاس و ناامیدی میرسند.

نوع موضع گیری شما و رهبری باید هم تفاوت داشته باشد!

تعاریف آقا از ظریف مثل سیخی در جگر من بود. من تهمت و فحشی نبود که از سمت ضدانقلاب نخورده باشم. من را بهایی، عنصر تندرو و بی‌منطق شناساندند و کسی از ما دفاع نکرد.

چند سال من را برای مراسمات به بیت راه ندادند. آقا از مریضی من خبر داشت و حالی نپرسید. با این حال حکومت هم سقوط کند و پای چوبه دار باشم، دست از آقا برنمیدارم.

مشکل من با احمدی‌نژاد به خاطر بقایی و مشایی بود. مشایی میگفت ۱۳ میلیون به ما رای ندادند، باید این‌ها را جذب کنیم.

ما از رئیس مجلس انقاد می‌کردیم، آقا از ایشان دفاع می‌کرد، اینطور نمی‌شود! من البته به آقا گفتم که آرزوی من شهادت در رکاب شماست اما این سوال‌ها را دارم.

آقا خودشان فضای مجازی را مشاهده می‌کند، مسئله‌ای از ایشان پنهان نیست.

جدایی من و جبهه پایداری و آقای مصباح، بر سر احمدی‌نژاد بود.

گذری به گذشته روح الله حسینیان

نام مستعار وی در دستگاه اطلاعاتی «خسرو خوبان» بوده‌است.

روح‌الله حسینیان که به دشمنی با آیت‌الله منتظری اشتهار داشت، در سال ۱۳۷۱ فرمانده نخستین حمله به بیت آیت‌الله منتظری بود.

حسینیان در سال ۱۳۷۶ نیز به همراه حمید رسایی و قاسم روانبخش مسئول دفتر مصباح یزدی رهبری اوباش و چماقداران در حمله به منزل و حسینیه آیت‌الله منتظری را به عهده داشتند.

روز ۱۶ دیماه ۱۳۹۱ سایت بولتن نیوز گزارش داد: «چندی پیش دختر جوانی با هویت «ل.م» از یک نماینده مجلس به اتهام «تجاوز به عنف» به مقامات قضایی و امنیتی شکایت کرد و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و حتی در محافل سیاسی و برخی رسانه‌ها نیز این خبر منتشر شد. سایت‌های خبری فاش کردند که نماینده مذکور کسی نیست جز روح‌الله حسینیان که در شهریور ۱۳۸۹ پس از افشای ماجرا دچار سکته قلبی شده و در بیمارستان بستری می‌شود.

حسینیان که یکی از عناصر پشت پرده اطلاعاتی و امنیتی بود پس از افشای قتل‌های زنجیره‌ای از تاریکخانه بیرون آمد و به یک چهره‌ی رسانه‌‌ای تبدیل شد.

او شش روز پس از آن که وزارت اطلاعات دولت خاتمی با انتشار اطلاعیه‌ای، نیروهای خودسر این وزارتخانه را عامل قتل‌های زنجیره‌ای اعلام کرد در تاریخ ۲۱ دی ۱۳۷۷ از طرف صدا و سیما که توسط علی لاریجانی اداره می‌شد به برنامه شبانگاهی «چراغ» دعوت شد. او که به خوبی اطلاع داشت عنقریب سعید امامی و اعضای تیم‌های ترور دستگیر خواهند شد در دفاع از یار غارش مصطفی پورمحمدی و دیگر جانیانی که مسئولان اصلی جنایات بودند در آن برنامه اتهاماتی را متوجه دولت خاتمی کرد و قتل‌های زنجیره‌ای را به نیروهای هوادار دولت نسبت داد.

تردیدی نبود که این سخنان در هماهنگی با بیت رهبری صورت گرفته است که صدا و سیما آن را پخش می‌کند. حسینیان روز بعد در گفت‌وگو با روزنامه کیهان که مواضع خامنه‌ای و بیت‌رهبری را تبلیغ می‌کند اتهامات قبلی را تکرار کرد و کوشید تلاش جناح خاتمی برای برخورد با این قتل‌ها را زیر سؤال ببرد.

حسینیان در اردیبهشت ۱۳۸۶ مشاور سیاسی و امنیتی احمدی‌نژاد شد. پس از آن نیز در انتخابات مجلس هشتم و نهم به عنوان نماینده تهران به مجلس رفت و رئیس کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی و عضو هیات موسس جبهه پایداری انقلاب اسلامی شد.

حسینیان دو هفته بعد از ۲۲خرداد در مجلس گفت:« این سه نفر (موسوی، رهنورد، کروبی) را به من بدهید تا اعدام‌شان ‌کنم و غائله بخوابد.»

پس از تظاهرات عاشورای ۸۸ تدوین کننده اصلی طرحی بود که به موجب آن محاربان ظرف پنج روز اعدام می‌شدند.

حسینیان در جریان مذاکرات هسته‌ای و امضای «برجام» علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی را تهدید به قتل کرد.

صوت منتشر شده از مرحوم روح‌الله حسینیان، در مورد مشاوران رهبری و تاثیر آنان بر تصمیمات رهبری :

“آقای ولایتی، حدادعادل و حجازی مشاور آقا هستند. من و آقای حجازی با هم زندان بودیم؛ همان‌وقت مدام جلوی مأمورین زندان هم کوتاه می‌آمد.

مشاور انسان اگر شجاع باشد انسان تصمیم شجاعانه می‌گیرد، اگر محافظه‌کار باشد انسان تصمیم محافظه‌کارانه می‌گیرد!

ما اعتقاد نداریم که آقا معصوم هستند. [امثال] آقای حجازی مشاور آقا هستند و قطعا تاثیر می‌گذارند.