روح الله زم سوژه «گاندوی ۲» می‌شود؟! / آقای کارگردان شریک در خون روح الله زم نشو

سریال «گاندوی ۲» به کارگردانی جواد افشار از یک ماه پیش، در سکوت کامل رسانه ای کلید خورده است و هم اکنون در حال تصویربرداری است.

طبق شنیده ها ماجرای «روح الله زم» از محور های اصلی این سریال می باشد.

برخی از کارشناسان تمرکز بیش از حد روی «روح الله زم» را با توجه به سبک پرونده و برنامه جریان های رسانه ای حقوق بشری برای بزرگ کردن آن، چندان به صلاح نمی دانند. اجرای حکم اعدامی که با عکس العمل بین المللی غیر قابل باوری برای اطلاعات سپاه و قوه قضائیه روبرو شد و نهادهای حقوق بشری دنیا را به واکنش وادار کرد و حتی کنفرانس های مهمی را به تعطیلی کشاند.

از طرفی با توجه به دروغ های ریز و درشتی که از ابتدای ماجرای زم از سوی رسانه های وابسته به سپاه به آن پرداخته شد و نوع ربودن او که با فریب و نیرنگ هایی چون استفاده از نام مرجعیت شیعه انجام شد ، کارگردان سریال مجبور است بسیاری از واقعیات حول این ماجرا را تحریف کند و داستانی پر دروغ تر از گاندوی ۱ را تحویل مخاطب دهد.

آیا کارگردان گاندوی ۲ نقش شیرین نجفی و اخباری را که با واسطه وحید حقانیان و برخی از اعضای ارشد سازمان اطلاعات سپاه به روح الله زم می رساند تا صادق لاریجانی را بدنام کرده و از رسیدن به رهبری آینده و رقابت با مجتبی خامنه ای باز بدارد ، در این سریال به نمایش در خواهد آورد یا این قسمت از حقایق تاریخی را سانسور خواهد کرد؟!!!

آیا در این سریال از تلاش اطلاعات سپاه و قوه قضائیه برای اتصال برچسب جاسوسی به محمود و اعظی ، حسام الدین آشنا ، سران اصلاح طلب ، نمایندگان اصلاح طلب مجلس دهم هم چیزی نمایش داده خواهد شد یا با توجه به پاسخ جدی و مناسب دولت حسن روحانی به این اقدامات مزورانه پیش از وقوع ، کارگردان این سریال از به تصویر کشیدن این اراجیف و اکاذیب شرم خواهد کرد.

آیا کارگردان از فریب ها و وعده های دروغ بازجوها که به روح الله زم گفته بودند در صورت همکاری اعدام نشده و در مجازات او تخفیف خواهند داد و حتی او را معاوضه خواهند کرد ، مشروط بر آن که پای وایت برد برود و دروغ هایی را که به او دیکته کردند تکرار کند تا نجات یابد ، چیزی را به تصویر خواهد کشید ؟

آیا کارگردان این حقیقت را به تصویر خواهد کشید که روح الله زم حتی تا لحظه اعدام حکمش به او ابلاغ نشد و بدون مراحل عادلانه دادرسی حتی فرصت اعتراض به حکمش را پیدا نکرد و با عجله اعدام شد؟

آیا کارگردان از هزاران سناریویی که در دوران بازداشت برای روح الله زم کشیدند تا او را جانی و جاسوس و خطرناک جلوه دهند چیزی را به تصویر خواهد کشید ؟ ، آن زمان که او را با لباس شخصی به رستورانی در داخل شهر بردند و مامور همراه به او سلاح کلت می دهد و به او توصیه می کند که مامور را مورد هدف قرار داده و فرار کند تا سناریوی مدنظر آنان ، باورپذیرتر شده و همگان بپذیرند که روح الله زم جانی خطرناک جاسوس با سوء قصد به مامور همراه خود قصد فرار داشته اما به دست سربازان گمنام شیطان کشته شده است ، اما روح الله زم این بار سناریوی پیشنهادی را باور نکرده و از این مهلکه می گریزد.

آقای کارگردان از خدا بترس ، اگر دین نداری حداقل آزاده باش ، روح الله زم را با اتهام های واهی مظلومانه کشتند و به او تهمت های خلاف واقع زدند ، تو در گناه و ریخته شدن خون او شریک نشو و هم پیاله ظالمان نگرد ، قیامت خواهد آمد و همه حقایق در محشر در محضر الهی و میلیاردها انسان برملا خواهد شد.

✍️ دیدگاه شما 🙏