روزنامه سعودی «عکاظ»: قطرِ خائن با ایران همکاری می کند؛ می خواهد به برادرانش ضربه بزند / نباید روابط مان را با این کشور عادی کنیم؛ دوحه به درمان روانی نیاز دارد

نگام ،بین الملل _ عادی سازی با نظامی که از ارتشهای عربی انتقاد کرده و اخلاق و احترام ندارد، بی معناست. موضع عربستان در رابطه با نظام قطر، نباید تغییر کرده و به دنبال عادی سازی با آن باشد.

روزنامه عکاظ چاپ ریاض نوشت: دشمنی صریح نظام قطر با عربستان سعودی، مولود این روزها نیست، بلکه در دوران حکومت ملک فهد نیز این دشمنی به خوبی مشهود بود، در زمان ملک عبدالله ادامه یافته و به عهد ملک سلمان رسید؛ کسی که تصمیمات شایسته ای علیه قطر اتخاذ نمود. نظام قطر، حامی مالی تروریسم علیه عربستان است و از رسانه های خود برای تغییر نظام حاکم در عربستان استفاده می کند.

به گزارش «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: قطر با رئیس جمهور سابق لیبی، معمر القذافی برای تغییر نظام عربستان توطئه کرد و نوارهای صوتی کشف شده در این باره، بخوبی نشان دهنده توطئه مذکور است.

این نظام، دشمن عربستان است و با تمام دشمنان آن، همکاری می کند، از جمله گروههایی نظیر اخوان المسلمین و حزب الله.

باید به عادی سازی با چنین نظام مجرم و خائنی که به دنبال ضربه زدن به همسایگان و برادرانش است و با دشمنان عربستان، همچون ایران، همکاری دارد، «نه» گفت.

نباید با نظامی وارد عادی سازی شد که دم از دموکراسی می زند، در حالی که عملا به آن اهمیتی نمی دهد و افراط گرایان را رجال دین و نمادهای امت می خواند. نباید با نظامی عادی سازی کرد که پر است از شبهه هایی مربوط به رسوایی های پرداخت رشوه به فیفا برای میزبانی جام جهانی است و گروههای تروریستی را مأمور سرقت آثار باستانی عراق، سودان، مصر و سوریه می کند، تا از آنها برای نمایش در موزه های دوحه استفاده کند.

عادی سازی با نظامی که به پیمانها و صحبتهای خود پایبند نیست و توافق سیاسی با ان فایده ای ندارد، صحیح نیست. قطر به یک درمان روانی نیاز دارد تا از کینه گذشته خود در رابطه با عربستان، مصر، بحرین و امارات رها شود.

عادی سازی با نظامی که از ارتشهای عربی انتقاد کرده و اخلاق و احترام ندارد، بی معناست. موضع عربستان در رابطه با نظام قطر، نباید تغییر کرده و به دنبال عادی سازی با آن باشد…