«روز ملی آتش زدن برجام دور نیست»

نگام ، سیاسی ـ جواد کریمی قدوسی٬ «روز ملی آتش زدن برجام» را دور ندانست و با تاکید بر «غیرقابل اعتماد بودن» آمریکایی ها، آن ها را به «بدعهدی» در اجرای برجام متهم کرد.

او با انتقاد شدید از حسن روحانی، از او و دولتش خواست بابت این توافق هسته ای از مردم معذرت خواهی کنند. « حسن روحانی باید خودش را نسبت به این توافق سرزنش کند و در مقابل ملت بگوید که ما اشتباه کرده‌ایم لذا بنده معتقدم این سرزنش نه تنها دولت و تیم مذاکره کننده را کوچک نخواهد کرد بلکه حتی آنها بزرگ هم خواهند شد.»

به گمان نماینده مشهد، تنها راهی که در مقابل بدعهدی های آمریکا برای ایران باقی مانده است این است که براساس قانون مصرح در مجلس و شروط رهبری در مقابل هرگونه نقض برجام، «اقدام متقابل» صورت بگیرد.

کریمی قدوسی از نمایندگان نزدیک به آیت الله خامنه ای پنداشته می شود.

او در توضیح بیشتر درباره اقدام متقابل، تهدید به بازگشت به وضعیت قبل کرد و افزود: «اگر به وضعیت قبل برگردیم این بار درست برمی‌گردیم یعنی آن خط قرمزهای سابق را می‌شکنیم و حتی جلوتر خواهیم رفت و این بار غنی‌سازی را به مرز ۹۰ درصد می‌رسانیم. همچنین بنده معتقدم اگر این بار برویم دیگر برگشتی در کار نیست و تنها در صورتی برمی‌گردیم که طرف‌های غربی بیایند و به خواسته‌های ما تن بدهند و دنبال ما بدوند.»

این نماینده اصولگرای مجلس همچنین پیش بینی کرد که روزی خواهد که حسن روحانی دست به دامان آیت الله خامنه ای خواهد شد که «ما را از دست برجام نجات دهید»

گفتنی ست با سخنان اخیر آیت الله خامنه ای که همراه با انتقاداتی شدید از برجام بود، نزدیکان او نیز بر انتقادات خود از برجام و رابطه با آمریکا افزوده اند. از جمله دو روز پیش، احمد خاتمی، رسما اعلام کرد که پس از سخنان اخیر رهبری، هر کسی صحبت از رابطه با آمریکا بیاورد، ضد ولایت فقیه است.