روسیه: آمریکا میادین نفتی در شرق فرات را غارت می کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماظهارات ژنرال سرگئی رودسکوی رئیس اداره کل عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه

ژنرال سرگئی رودسکوی، رئیس اداره کل عملیات ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه طی نشست خبری در وزارت دفاع این کشور درباره وضعیت در سوریه گفت: “آمریکا میادین نفتی در شرق فرات را غارت و در قبال قاچاق نفت به کرد و عرب‌ها کمک تسلیحاتی می کند”.

رودسکوی با بیان اینکه نیروهای آمریکایی در سوریه، میادین نفتی در منطقه فرات را غارت می کنند، تصریح کرد: “نیروهای آمریکایی علاوه بر آموزش شبه‌نظامیان، مشغول به غارت میادین نفتی متعلق به دولت سوریه واقع در منطقه فرات است”.

این ژنرال با اشاره به افزایش شمار سربازان متعلق به شرکت‌های خصوصی آمریکایی در سوریه، گفت تعداد سربازان خصوصی آمریکایی در این منطقه بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ است.

وی در ادامه تاکید کرد: “تولید و فروش نفت در میادین نفتی در شرق فرات برنامه‌ریزی شده است. ثروت ملی سوریه به سرقت می رود. همچنین افزایش واحدهای نظامی آمریکا در منطقه فرات نیز باعث نگرانی می شود. آمریکا در مقابل قاچاق نفت، به واحد‌های کرد و عرب کمک تسلیحاتی می کند. پس از آن نیز بین این گروه‌ها اقدامات تحریک‌آمیز انجام می دهد. این همه اتفاقات وضعیت در منطقه را بد‌تر می کند”.

رئیس اداره کل عملیات ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه همچنین با بیان اینکه وضعیت در منطقه کاهش تنش ادلب از ماه گذشته تا کنون بد‌تر شده است، گفت: “تلاش‌ها برای عادی‌سازی وضعیت در منطقه عاری از سلاح به همراه همتاهای ترک ادامه دارد”.

وی با بیان اینکه گروه‌های تروریستی به واحد‌های نظامی متعلق به رژیم اسد و پایگاه حمیمیم روسیه حمله می کنند، اظهار داشت: “روسیه و ترکیه در زمینه‌ شناسایی و نابودی انبار‌های سلاح متعلق به این شبه‌نظامیان همکاری دارند”.

خبرگزاری آناتولی