روسیه: اختلاف ایران-آمریکا باید از راه‌های سیاسی حل شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگاموزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد ایالات متحده آمریکا باید بکوشد اختلافات خود با ایران را از راه‌های سیاسی حل کند

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با مایک پمپئو، همتای آمریکایی خود در سوچی درباره قصد این کشور برای اعزام ۱۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه جهت مقابله با ایران خطاب به خبرنگاران گفت: آمریکا باید برای حل مشکلات خود با ایران از راه‌های سیاسی تلاش کند.
وزیر امور خارجه روسیه در ادامه همچنین اظهار داشت:

“امیدواریم خبر اعزام ۱۲۰ هزار سرباز آمریکایی به مرز ایران تنها شایعه باشد. روسیه برای دور نگه داشتن این وضعیت از سناریوهای نظامی تلاش خواهد کرد.

میان مسکو و واشنگتن در زمینه برجام اختلاف نظر زیادی وجود دارد، ولی هنوز امیدی برای دستیابی به راه‌حلی هم هست. مذاکرات ما در این خصوص ادامه دارد”.

پمپئو نیز در این زمینه گفت: “ما خواهان جنگ با ایران نیستیم، و می‌خواهیم این کشور به حمایت از حزب‌الله و گروه‌های تروریستی در نقاط مختلف جهان پایان دهد. اگر منافع آمریکا را به مخاطره بیندازند، واکنش لازم را نشان خواهیم داد”.

لازم به ذکر است دیدار لاوروف و پمپئو در سوچی حدود ۳ ساعت به طول انجامید. طرفین در این دیدار علاوه بر روابط دوجانبه، تحولات ونزوئلا، کره شمالی، سوریه، اوکراین و برجام را به طور دقیق مورد بحث و بررسی قرار دادند.