روسیه در رده سوم بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان

پایگاه خبری / تحلیلی نگامروسیه با بیش از ۲۲۱ هزار مورد ابتلا به کووید-۱۹ پس از آمریکا و اسپانیا در رده سوم کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، مرکز کنترل و پیشگیری از عفونت ویروس کرونا در روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد کل مبتلایان به این ویروس در این کشور با افزایش ۱۱۶۵۶ نفری طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۲۱ هزار و ۳۴۴ نفر رسیده است.

براساس این بیانیه، شمار قربانیان کووید-۱۹ نیز با فوت ۹۴ تن دیگر طی شبانه روز گذشته به ۲۰۰۹ نفر رسیده است. همچنین تاکنون ۳۹ هزار و ۸۰۱ نفر از بیماران کرونایی در روسیه بهبود یافته‌اند.

روسیه با آمار بیش از ۲۲۱ هزار مورد ابتلا به کووید-۱۹ پس از آمریکا و اسپانیا سومین کشور دارای بیشترین افراد مبتلا به کرونا در جهان محسوب می‌شود.

در این بیانیه به عدم مشاهده علائم کرونا در ۴۶.۵ درصد مبتلایان جدید به این بیماری اشاره و میزان افزایش روزانه موارد ابتلا نیز ۵.۶ درصد اعلام شد.

بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا نیز با ۱۱۵ هزار و ۹۰۹ مورد در استان مسکو پایتخت این کشور ثبت شده است. تعداد قربانیان کرونا در این شهر نیز با فوت ۵۶ نفر دیگر به ۱۱۲۴ نفر افزایش یافت. همچنین در این شهر ۱۷ هزار و ۸۸۲ بیمار بهبود یافته‌اند.

سرویس حفاظت از سلامت انسان و حقوق مصرف کننده در روسیه اعلام کرد: حدود ۲۴۷ هزار فرد مشکوک به کووید-۱۹ تحت نظر پزشکان قرار دارند. این نهاد تعداد کل آزمایش‌های کرونا که تاکنون در روسیه انجام شده است را نیز بیش از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار مورد اعلام کرد.

گفتنی است نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه در دو نفر از شهروندان چینی در ۳۱ ژانویه در منطقه ترانس بایکال در جنوب تیمن و سیبری روسیه شناسایی شد.