روس‌ها به بازار خودروی ایران می‌آیند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، شرکت روسی «اواز» (UAZ) پس از سال‌ها تلاش برای حضور در بازار ایران قصد دارد مونتاژ خودروهای شاسی بلند خود را در این کشور آغاز کند.

به گزارش یورونیوز؛ خودروی آفرود اواز در چند نسخه مختلف در ایران عرضه خواهد شد. این خودرو از یک موتور بنزینی با قدرت ۱۵۰ اسب بخار استفاده می‌کند و برای سیستم انتقال قدرت در آن از گیربکس دستی و اتوماتیک استفاده خواهد شد.


مونتاژ خودروهای اواز روسیه در ایران توسط یک شرکت خصوصی انجام خواهد شد. این خودرو به گفته رسانه‌های ایران با قیمت ۵۰۰ تا ۵۵۰ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد.شرکت‌های خودروسازی روسیه طی چند سال گذشته چندین بار سعی کرده‌اند در بازار ایران حضور پیدا کنند اما ناکام مانده‌اند.


تنها شرکت کامیون سازی کاماز حضور محدودی در بازار ایران داشته است. شرکت لادا هم پیش از این چندین بار سعی کرده بود در بازار خودرو ایران حضور پیدا کند که شکست خورده بود. پس از خروج آمریکا از برجام بسیاری از شرکت‌های خارجی حتی شرکت‌های خودروسازی چینی بازار ایران را ترک کرده‌اند و در این شرایط شرکت‌های روسیه سعی می‌کنند شانس خود را برای حضور در بازار ایران محک بزنند. بیشتر خودروهای روسی در مقایسه با خودروهای ساخت شرکت‌های به نام، به دلیل قدیمی بودن و کیفیت پایین ، موفقیت چندانی در بازارهای جهانی نداشته‌اند.

One thought on “روس‌ها به بازار خودروی ایران می‌آیند

 • شهریور ۱۲, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۴۵ ب٫ظ
  Permalink

  اتومبیل مذکور در کشور آلمان حدود ۱۰۰۰۰ یورو قیمت دارد.
  به چه دلیل و با چه منطقی در ایران چنین قیمتی دارد؟؟؟؟؟
  این خودرو موتور تنبلی دارد و مصرف سوخت زیادی در بر دارد که ۱۱.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ساعت میباشد که بسیار بالاست!!!!!
  ایرانیان دارای سلایق به خصوص خود میباشند و عادت ندارند سوار خودروی روسی شوند!!!!
  ما را به جایی به زور میبرند که دوست نداریم!!!!!

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.