رونق پیست اسکی «کارتپه» ترکیه در تعطیلات کریسمس

 

نگام ، بین الملل _ بسیاری از گردشگران خارجی برای سپری کردن تعطیلات کریسمس به پیست اسکی «کارتپه» در نزدیکی شهر استانبول ترکیه آمده‌اند.

 به گزارش خبرگزاری آناتولی با افزایش ارتفاع برف در پیست اسکی «کارتپه» در سلسه کوه‌های سامانلی در نزدیکی خلیج ازمیت و دریاچه «ساپانجا»، استقبال دوستداران وزش‌های زمستانی از این منطقه چند برابر شده است.

گردشگران خارجی برای گذراندن ایام تعطیلات کریسمس به هتل‌های اطراف این پیست آمده اند. نزدیکی این پیست اسکی به استانبول نیز باعث استقبال گردشگران داخلی از آن شده است.

پیست اسکی کارتپه در فاصله ۴۰ کیلومتری از شهر کوجالی و ۱۰۰ کیلومتری استانبول واقع شده و در فصل زمستان یکی از پربازدیدترین مناطق برای علاقمندان به این ورزش است.

این مرکز دارای ۲۱ پیست و خانه اسکی ۳۳۶۰ تخت است. هتل‌های مرکز شهر نیز میزبان گردشگران است. در این مرکز لباس و لوازم انواع مختلف اسکی و اسنوبورد به ورزشکاران کرایه داده می‌شود.

در این زمیه، حسین یوزولمز شهردار کاتپه به خبرنگار آناتولی گفت:

«استقبال گردشگران از پیست کارتپه بسیار گسترد‌ه‌ است. مسیرهای منتهی به این پیست باز است و روزانه آن را برف‌روبی و نمک‌پاشی می کنیم. اقدامات زیادی برای معرفی این منطقه انجام داده‌ و شرایط برای هرگونه تفریح و ورزش زمستانی فراهم کرده‌ایم. ۱۵۰ هتل و موسسه نیز آماده خدمت به گردشگران هستند».