رونمایی از گزینه اول حزب کارگزاران در انتخابات ریاست‌جمهوری/ محسن هاشمی حتما از تصمیم‌های حزب تبعیت می‌کند/جهانگیری بیاید، حمایت می‌کنیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران شورای سازندگی با بیان این که گزینه اول این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری محسن هاشمی است گفت: حزب به تصمیمات نهاد اجماع ساز اصلاح‌طلبان پایبند خواهد بود.


به گزارش ایسنا، علی محمد نمازی درباره آخرین فعالیتهای انتخاباتی حزب کارگزاران اظهار کرد: حزب به صورت جدی در زمینه انتخابات فعال است اما حزب منتظر است تا تغییرات قانون انتخابات ریاست جمهوری نهایی شود. زیرا با اصلاح این قانون شرایط کاندیداتوری خیلی تغییر خواهد کرد و هیچ حزبی نمی تواند قبل از نهایی شدن این قانون و مشخص شدن شرایط کاندیداها ، گزینه معرفی کند.شورای نگهبان هم ایراداتی به این قانون گرفته و مشخص نیست این قانون به این انتخابات می رسد یا خیر؟


وی در ادامه افزود: با این حال گزینه اول حزب کارگزاران برای انتخابات ریاست جمهوری محسن هاشمی است و حزب پایبند به خروجی نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان بوده و از ائتلاف تبعیت می‌کند. البته محمد جواد ظریف هم از کاندیداهای احتمالی حزب است.

این فعال سیاسی درباره نظر محسن هاشمی که «هنوز برای حضور در انتخابات قانع نشده وشاید هم اصلا به انتخابات ورود نکنم» تصریح کرد: محسن هاشمی رییس شورای مرکزی است و در تصمیمات کمیته سیاسی بسیار موثرند و قطعا از تصمیم حزب پیروی خواهند کرد.


نمازی درباره حمایت از اسحاق جهانگیری نیز گفت: جهانگیری تا کنون بطور جدی از ورود به عرصه انتخابات به‌عنوان کاندیدا صحبت نکرده است. اما اگر تصمیم به حضور در انتخابات گرفت، موضوع در حزب کارگزاران مورد بررسی قرار می گیرد چون جهانگیری عضو حزب کارگزاران است. البته این مطالبی که بیان کردم نظر شخصی من است و مواضع رسمی حزب توسط سخنگو اعلام شده و می شود.

وی درباره فعالیت حزب کارگزاران در زمینه انتخابات شوراها گفت: من از این موضوع بی اطلاع هستم.امکان دارد که نحوه فعالیت به بعد از تایید صلاحیت ها موکول شود یعنی حزب بررسی کند که آیا کاندیدایی برای حمایت باقی می ماند یا خیر؟ البته اختیار در این زمینه به دفاتر استان ها و شهرستانهای حزب داده می‌شود.

✍️ دیدگاه شما 🙏