رپرتاژ آگهی سایت وابسته به سپاه برای قالیباف/ مشرق: چرا قالیباف رئیس جمهور نشود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، حامیان قالیباف به این نتیجه رسیدند که باید از پرده بیرون بیایند و بدون کتمان برنامه انتخاباتی او را علنی کنند.

به گزارش امتداد ، این اتفاق بعد از آن شدت گرفت که برای او و حامیانش روشن شد که درصورتی که دیر بجنبند بار دیگر عرصه را به کسانی دیگر می بازند. سفر خوزستان با هدف تبلیغاتی بر پایه همین تحلیل شکل گرفت و حالا نشریه سپاه رسما میگوید قالیباف برای پوشیدن ردای ریاست جمهوری بهترین است.

وب سایت مشرق در بخش وبلاگ های خود (که به بررسی مواضع اصلاح طلبان و بریده های مصاحبه آنها اختصاص دارد) در اقدامی جدید به تبلیغات برای قالیباف پرداخت و ضمن تشویق سفر رئیس مجلس به خوزستان می پرسد: «چرا از گذشته تا امروز جریان‌هایی هراس داشته‌اند تا وی در قامت یک رئیس‌جمهور به خوزستان سفر نکند و از اختیارات کافی برای تکرار کارنامه جهادی خود برخوردار باشد؟!»

آنها معتقدند که قالیباف«برخلاف تمام رجال حاضراز کارنامه‌ای شفاف و قابل اثبات در مدیریت جهادی برخوردار است، اهل حواشی سیاسی نیست، پرونده‌ای پاک و غیر قابل خدشه در مبارزه با فساد دارد، مردمدار است، “کت و شلوار” لباس رسمی او نیست! پس چرا چنین رجلی با انواع تخریب‌ها و تهمت‌های جریان‌های بدخواه سیاسی، حق ندارد در عرصه ریاست قوه مجریه فرصت خدمت را پیدا کند تا اختیارات بیشتری پیدا کند و همین خدمات در تمام وجب به وجب خاک ایران تسرّی نیابد؟!»

سایت وابسته به سپاه همچنین معتقد است که نگاهش به قالیباف یک نگاه «عقلانی، قابل اثبات و فرموله است»

نویسنده رپرتاژ آگهی مشرق برای قالیباف معتقد است که مدعیان عقلانیت و تفکر شیعه اصلا نباید کسی غیر از او را برای ریاست جمهوری معرفی کنند. با همین نگاه می پرسند: «اکنون آیا رواست که مدعیان عقلانیت و تفکر شیعی در سیاست، کس دیگری را برای منصب ریاست جمهوری و حضور در کسوت مدیریت قوه مجریه رواداری کنند و با توصیه‌ای غیر از قالیباف به رأی مردم؛ دوباره کشور را به عرصه انحراف و مذاکره و بازی‌های سیاسی سوق بدهند؟!»

سایت وابسته به سپاه مخالفان قالیباف را نیز این گونه دسته بندی می کند:۱- کسانی که کنایه بی‌بنیاد املاک نجومی را به قالیباف زدند، ۲- کسانی که می‌گویند رئیس مجلس حق شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد ۳- کسانی که نیات پلیدی برای براندازی ایران اسلامی دارند
آنها با ادبیات نظامی معتقدند که «۳ گروه اشاره شده در ائتلافی نانوشته اما پایدار به “ترور قالیباف” روی آورده‌اند و هم‌قسم شده‌اند که نگذارند رایحه مدیریت جهادی از قوه اجرایی کشور به مشام برسد!»

مشرق پیشتر نیز تلاش کرده بود قالیباف را در مورد املاک نجومی و اتهام رشوه ۶۵ میلیاردی برای عدم ورود مجلس به تحقیق و تفحص از شهرداری تهران تبرئه کند.

این درحالی است که هیچ وقت نتوانستند به این مساله پاسخ دهند که عیسی شریفی چرا بازداشت شد؟ اتهامش چیست؟ و مهمتر از آن اینکه سایت وابسته به سپاه ظاهرا خبر ندارد فرزند قالیباف و تیم رسانه‌ای اش تلاش می‌کند برای پاک کردن دامن قالیباف از فساد عیسی شریفی، نام یک «نهاد» را به فساد آلوده کند. آیا مشرق نسبت به این موضع‌گیری تیم قالیباف نظری ندارد؟

آیا سایت وابسته به سپاه نمی‌داند وقتی سایت فردا وابسته به قالیباف می نویسند: «فساد عیسی شریفی به یک «نهاد دیگر» مربوط بود و «متهم ردیف اول کسی دیگری است» و بعد تکرار می کنند که عیسی‌‌شریفی عضو سپاه است، معنایش چیست؟ به نظر می‌رسد آنها باید پاسخ ادعاهای تیم رسانه‌‌ای قالیباف را بدهند، اما نه تنها به آن جواب نمی‌دهند بلکه برایش رپرتاژ آگهی ریاست جمهوری منتشر می کنند.

برخی محافل تحلیلی معتقدند همین می تواند نشانه روشنی باشد از اینکه به رغم فاصله گذاری تعمدی میان قالیباف و عیسی‌شریفی (در فضای بیرونی) و بیان این مدعا که فساد عیسی شریفی ربط به شهرداری ندارد و به یک «نهاد» دیگر مربوط است، پیوندهای آنها ناگسستنی است و دست ها در پشت سر آنچنان بهم گره خورده که قابل تفکیک نیست.

این سایت البته پایداری‌ها و هواداران جلیلی را هم بی نصیب نگذاشته و معتقد است آنها که در ۸۴و ۹۲ و ۹۶ (دوره هایی که قالیباف نامزد شد) «علیه مدیریت جهادی ساز مخالف نواختند و با وحدت‌شکنی، شایعه‌پراکنی و عداوت با شخص قالیباف» جریان «انحراف» و «اعتدال» و ناکارآمدی را «دامن مردم گذاشتند»

گفتنی است قالیباف در همه ادوار انتخابات پیش از رسیدن به روز رای‌گیری به پدرخوانده‌های اصولگرایی رقابت را واگذار کرد اما این بار میخواهد با حمایت همانها (به جای تقابل با آنها) به قدرت برسد.