رژیم اسد مزارع مردم در حماه سوریه را بمباران کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرژیم بشار اسد و گروه‌های مورد حمایت ایران به زمین‌های کشاورزی روستائیان حماه در «منطقه کاهش تنش ادلب » سوریه حمله کردند.

رژیم بشار اسد و گروه‌های مورد حمایت ایران روز گذشته اراضی حاصل‌خیز روستاهای تل هواش، الذکاه، سحریه و الحلبیت از توابع استان حماه را که جزء مناطق «کاهش تنش ادلب» در شمال سوریه محسوب می شود، بمباران کردند.

تلاش نیروهای دفاع مدنی سوریه (کلاه سفیدها) به کمک اهالی روستا برای اطفای حریق ادامه دارد.

نیروهای رژیم اسد دو روز قبل نیز مزارع پرورش ماهی در روستاهای الحویز، الحویجه، الشریعه و الطوینه این منطقه را غارت کردند.

گفتنی است رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، رؤسای جمهور ترکیه و روسیه ۱۷ سپتامبر سال گذشته در سوچی توافق‌نامه‌ای را برای برقراری آتش‌بس در ادلب امضا کردند.

مخالفان مسلح رژیم اسد همچنین در پی این توافق روند تحویل سلاح‌های سنگین خود در مناطق خلع سلاح را آغاز کردند و روز دهم اکتبر همان سال به پایان رساندند. علی‌رغم توافق سوچی، رژیم اسد و حامیانش حمله خود به منطقه کاهش تنش ادلب را ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر (کلاه سفیدها) نیز اعلام کردند که از ۲۵ آوریل تاکنون دستکم ۱۵۱ غیرنظامی در حملات رژیم اسد و حامیانش کشته و بیش از ۴۰۵ تن نیز زخمی شدند.

خبرگزاری آناتولی