ریاست‌جمهوری آمریکا؛ رسانه‌ها از حضور در مراسم معرفی نامزد جمهوری‌خواهان منع شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامکنوانسیون حزب جمهوریخواه در ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۶ که در جریان آن دونالد ترامپ رسما نامزد این حزب برای انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر آن سال شد.

گردهمایی جمهوری‌خواهان آمریکا برای معرفی نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر در غیاب رسانه‌ها برگزار می‌شود.

سخنگوی کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به منظور مقابله با ویروس کرونا را دلیل این تصمیم عنوان کرده است. این تصمیم انتقادهایی را از کاخ سفید به دنبال داشته است.

گردهمایی جمهوری‌خواهان در اواخر ماه اوت در کارولینای شمالی برگزار می‌شود تا دونالد ترامپ بار دیگر رسما به عنوان نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات پیش رو معرفی شود.

سخنگوی کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان در توضیح تصمیم این حزب تاکید کرد، «ما بر اساس شاخص‌های ذکر شده در دستورالعمل‌های دولتی و محلی، در خصوص تعداد افرادی که می‌توانند در گردهمایی‌ها حضور پیدا کنند، عمل می‌کنیم».

با وجود این، تلویزیون سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام رسمی جمهوری‌خواه گزارش داد که مراسم رای‌گیری داخلی این حزب برای اعلام رسمی نامزدی ترامپ، به صورت زنده پخش خواهد شد.

آقای ترامپ به دلیل بحران همه‌گیری کرونا پیش از این نیز ناچار شده بود از برخی برنامه‌های مربوط به کارزار انتخاباتی‌اش چشم‌پوشی کند.

آمارها حاکی است که روزانه بیش از هزار آمریکایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دهند.