ریحانه پارسا به سرطان رحم مبتلا شده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ ریحانه پارسا بازیگر مهاجرت کرده ی سینما و تلویزیون ایران از احتمال ابتلای خود به سرطان رحم خبر داد.
 
پارسا چند روز قبل در توییتی که با هشتگ «من از همه چیز قوی ترم» همراه بود نوشت:
 
«احتمال سرطان رحم؛
 
هر دم از این باغ بری می رسد…»

سرطان رحم به رشد بی‌ رویه (بدخیم) هر یک از سلول‌های تشکیل دهنده ی بافت رحم گفته می شود. علت دقیق سرطان رحم هنوز ناشناخته است اما برخی ریسک فاکتورهای آن عبارتند از چاقی، نداشتن تجربه ی زایمان، سابقه ی خانوادگی ابتلا به سرطان رحم و غیره. تشخیص زودهنگام و درمان به موقع این سرطان، احتمال ادامه ی زندگی تا بیش از ۵ سال را به بیش از ۹۵ درصد می‌ رساند.
 
ریحانه پارسا که متولد متولد ۷۷ در تهران است، در سال ۹۷ با اولین تجربه ی رسمی بازیگری خود در سریال «پدر» ساخته ی بهرنگ توفیقی به شهرت رسید.
 
فعالیت رسمی کوتاه مدت او در عرصه ی بازیگری با حواشی و جنجال های زیادی همراه بود؛ از انتشار عکس های جنجالی از خود در اینستاگرام و پوشش های متفاوت و بعضاً عجیب در مراسم ها گرفته تا رفتارها و ژست های حاشیه ساز در نشست خبری و روابط شخصی پر حاشیه.
 
ریحانه پارسا که مدتی است در ترکیه به سر می برد، چندی قبل در لایوی اینستاگرامی کشف حجاب کرد و از تصمیم خود برای مهاجرت و کناره گیری از بازیگری و سینمای ایران خبر داد.
ریحانه پارسا همچنین در مصاحبه ای که به درخواست خودش با مسیح علینژاد، خبرنگار جنجالی ساکن آمریکا داشت اعلام کرد او و مهدی کوشکی هرگز با یکدیگر عقد نکرده بودند.
 
او در این گفتگو و مصاحبه ی دیگری که با رسانه ی رادیو فردا داشت ادعا کرد در زمان فعالیت بازیگری اش در ایران ۴ حکم کیفری تحت عناوین مختلف برایش صادر شده و او ۶ ماه ممنوع الکار شده بود و فشارهای روانی ناشی از این اتفاقات او را از سینمای ایران فراری داد.
 
ریحانه پارسا همچنین مدعی شد از زمان کشف حجابش تحت تهدید و فشار است. او در لایوی اینستاگرامی با چشمانی گریان به مخاطبان خود گفت اگر خبری از او نشد بدانند این تهدیدها وجود داشته.
 
جنجال آفرینی های ریحانه پارسا اما با مهاجرتش به ترکیه به پایان نرسید و وی هر از گاهی با انتشار عکس ها و ویدئوهای نامتعارف و مشاجرات مجازی با دیگر چهره های مشهور خبرساز می شود.