رییس اورژانس ایران: تمام ۱۷۶ سرنشین بویینگ ۷۳۷ پرواز تهران‌-کیف در سقوط این هواپیما کشته‌ شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، پیرحسین کولیوند، رییس اورژانس کشور  اعلام کرد  تمام ۱۷۶ مسافر و خدمه پرواز تهران- کیف که صبح چهارشنبه پس از برخاستن از فرودگاه خمینی تهران سقوط کرد، کشته شده‌اند.

بامداد چهارشنبه هجدهم دی ماه، یک فروند هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین که بامداد چهارشنبه پس از پرواز از فرودگاه خمینی تهران در حوالی شهر پرند سقوط کرد. تصاویر منتشر شده از لحظه سقوط نشان می‌دهد که این هواپیما در حال سوختن سقوط کرده است.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود این هواپیما که عازم کیف پایتخت اوکراین بوده است ۱۸۰ مسافر و خدمه داشته است اما رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، گفت که این هواپیما ۱۶۵ مسافر و ۹ نفر خدمه داشت. 

همزمان مدیرکل روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی تهران گفت:«یک فروند هواپیمای بوئینگ اوکراینی پس از بلند شدن از فرودگاه خمینی تهران در حوالی پرند سقوط کرده است.این هواپیما ساعت ۶ و ۲۵ دقیقه پرواز و دقایقی بعد سقوط کرد.»

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز گفت:«سقوط هواپیمای مسافری اوکراینی به مقصد کیف بعد از برخاستن از فرودگاه خمینی تهران، بین پرند و شهریار سقوط کرده است.»

مقام‌های اورژانس از اعزام نیروهای امدادی به محل سقوط هواپیما خبر داده اند. به گفته سلیمی، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر ایران، قطعات این هواپیما در سطح وسیعی از یک منطقه در نزدیکی شهر پرند پخش شده است.

پیرحسین کولیوند، رییس اورژانس کشور با تاکید براینکه هیچ یک از مسافران و خدمه این هواپیما زنده نمادند، گفت: «گروه‌های امداد درحال جمع‌آوری اجساد کشته شدگان هستند تا اجساد را به سازمان پزشکی قانونی ایران تحویل دهند.»