رییس بیمارستان کودکان علی‌اصغر تهران: روزانه ۱۰۰ کودک مشکوک یا مبتلا به کرونا مراجعه می‌کنند/ افزایش ۲ برابری بیماران کودک

پایگاه خبری / تحلیلی نگامفرهاد چوبدار، رییس بیمارستان کودکان علی‌اصغر تهران، از مراجه نزدیک یک صد کودک در ارتباط با کرونا خبر داد و گفت: در مقایسه با موج‌های قبلی کرونا، میزان ورودی اطفال مبتلا به کرونا به بیمارستان حداقل دو برابر شده است.

رییس بیمارستان کودکان علی‌اصغر با اشاره به اینکه تمایل گونه جهش‌یافته دلتای ویروس کرونا بیش از گونه‌های دیگر به سنین پایین‌تر است، افزود که در این شرایط حتی نوزادان هم گرفتار کرونا می‌شوند و همیشه چند نوزاد به دلیل ابتلا به کرونا بستری هستند.

چوبدار افزود که به دلیل ابتلای بیشتر کودکان به کرونا در پنجم کرونا، بخش عفونی و قسمتی از سایر بخش‌ها را به بستری بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده‌ایم و این درحالی است که تلاش کردیم تا برخی بیماران را به شکل سرپایی درمان کنیم تا کمتر نیازمند تخت باشند.

رییس بیمارستان کودکان علی‌اصغر در تهران درباره میزان مراجعه روزانه به این بیمارستان ویژه کودکان، نیز گفت که روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ مراجعه داریم که با شک به کرونا مراجعه می‌کنند که مورد آزمایش قرار می‌گیرند و برخی حتی با آزمایش منفی، اما سی‌تی اسکن مثبت پیدا می‌کنند.