زاکانی برتر از دو نهاد امنیتی کشور

به طور طبیعی شورای نگهبان در مورد افراد نامزد برای انتخابات ها از چهار مرجع استعلام دریافت می کنند که سه مرجع آن امنیتی است.

اول: وزارت اطلاعات، دوم ناجا و سوم سازمان اطلاعات سپاه (که این آخری را در روز آخر مجلس اصولگرای نهم به لیست اضافه کردند) .

اما با این حال آنچه این نهادها در مورد تاجگردون در اختیار داشتند، نتوانسته بود منجر به ردصلاحیت او از سوی شورای نگهبان شود.

حتی نمایندگان معترض به شورای نگهبان نامه نوشتند که باید در مورد تاجگردون بار دیگر بررسی صورت بگیرد.

اما پاسخ شورای نگهبان این بود که «اسناد قبلا بررسی شده و نظر شورای نگهبان تغییر ندارد»

با اینحال زاکانی برتر از دو نهاد اطلاعاتی کشور به اسنادی دسترسی پیدا می کند که تا قبل از آن به شورای نگهبان داده نشده بود.

او بعد از عدم تایید صلاحیت تاجگردون نماینده گچساران در مجلس در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اسنادی که از تخلفات تاجگردون در فضای مجازی پخش می‌شد به شورای نگهبان رسیده بود یا خیر، گفته بود: «بخشی از این اسناد به شورای نگهبان رسیده بود و بخشی دیگر نرسیده بود.

برخی از این اسناد را شورای نگهبان داشت و برخی دیگر را هم نداشت.

به همین دلیل هم وقتی روز آخر به دیدار آیت الله جنتی و آقای کدخدایی رفتیم، آقای کدخدایی در پاسخ به آقای نیک بین گفت اگر این اسناد در دست ما بود اعتبارنامه تاجگردون را رد می‌کردیم.»

حالا سئوال این است: زاکانی این اسناد را از کجا به دست آورده که نهادهای اطلاعاتی توانایی یافتن آن را نداشتند؟

این میان یا زاکانی خلاف گفته یا نهادهای اطلاعاتی و امنیتی باید پاسخ دهند که چگونه تا این اندازه کم کاری کردند که یک نماینده هر دوی آنها را پشت سر گذاشته است؟ / امتداد